menu

GOLF CLUB BRNO - GCBRN je zapsaný spolek

golf club brno, golf jinačovice, golf kaskáda, golfový areál, golf, golfové hřiště, driving range, hotel, restaurace, indoor

Aktuality
Členství
Časopis Kaskáďan
Pomáháme
Turnaje na Kaskádě
Kontakty

Výsledky mužů a žen Extraliga

5. kolo základní části + PLAY-OFF

Družstvo žen vybojovalo v letošním ročníku extraligy vynikající 3. místo! V turnaji, hraném na Old Course resortu Čeladná ve dnech 27. - 30. 8 2020 skončily naše hráčky na 2. místě celkově po třech kvalifikačních kolech na rány. V následném play-off, hraném na jamky, si ve čtvrtfinále poradily po napínavém souboji s družstvem GC Olomouc 2:1 na zápasy, v semifinále pak nestačily na Beskydský GK poměrem 4:2 na zápasy a v boji o 3. místo udolaly sousední GC Austerlitz 2:1 na zápasy.

Ženy hrály na Čeladné ve složení (zleva) Kristýna Abrahamová, Eliška Mechlová, Sofie Hlinomazová, kapitánka Silvie Mikulíková, Mariana Poláková a Karolína Stará.

Mužům se tolik nedařilo a po 6. místě z kvalifikačních kol na rány prohráli po velmi vyrovnaném boji ve čtvrtfinále s pozdějšími vítězi z Beskydského GK poměrem 3 : 2  na zápasy a obsadili tak konečné 5.-8. místo.

Složení družstva ve finálovém turnaji - Adam Bruzl, David Jízdný, Marek Kočica, Stanislav Nestrašil ml., Jan Staněk, Jan Šustek. Kapitánem byl Ondřej Symerský.

Konečný pavouk MUŽI

Konečný pavouk ŽENY

Fotogalerie z turnaje (ženy)

 

3. a 4. kolo základní části

Po zrušeném prvním dvoukole extraligy díky pandemii Covid-19 se o víkendu 25.-26.7. hrálo 3. a 4. kolo základní části. Turnaj hostily středočeské Mstětice.

Muži po vyrovnaných dvou kolech zatím drží vynikající druhé místo, 8 ran za vedoucími Hodkovičkami. Tým hrál ve složení Adam Bruzl, Filip Jakubčík, David Jízdný, Standa Nestrašil ml., Ríša Polan, Kryštof Sochna, Honza Staněk a Ondra Symerský, který byl zároveň kapitánem. Fík Jakubčík a Standa Nestrašil první den a David Jízdný druhý den zahráli velmi pěkných 70 ran (-2).

Ženy pod vedením Lucky Hinnerové zahájily letošní ročník ne příliš oslnilvým prvním kolem, ale podařeným druhým kolem vše napravily a patří jim průběžně 5. místo. Ve Mstěticích se představily Kristýna Abrahamová, Magda Petrlová, Mariana Poláková, Karolína Stará a Tereza Zavřelová. Nejlepšího výsledku dosáhla Kája Stará druhý den - 71 ran (-1).

Výsledky turnaje

Finálový turnaj - 5. kolo základní části a play-off se uskuteční na konci srpna na Čeladné.

  

 

>>>>> 2019 <<<<<

5. kolo základní části + PLAY-OFF

Na konci prázdnin - 29. srpna - 1. září se na hřišti Prague City Golf Clubu na Zbraslavi odehrálo 5. kolo základní části extraligy, po kterém následovaly boje o titul (play-off) a o sestup (play-out).

Muži i ženy měli před sebou jasný cíl - postup do play-off z co nejlepšího místa po základní části.
Muži, kteří nastoupili v poněkud improvizované sestavě nakonec skončili na 8. místě, zaručujícím boje o titul. Tým hrál ve složení: Adam Bruzl, Stanislav Nestrašil ml., Jan Staněk, Jiří Symerský a Jonáš Vokřál. Nejlepšího výsledku dosáhl Adam Bruzl - 80 ran. 

Ženy, kterým patřilo po 4 kolech velmi nadějné 3. místo, svoji pozici uhájily. Na zbraslavském hřišti nás reprezentovaly Magdalena Petrlová, Mariana Poláková, Karolína Stará a Tereza Zavřelová. Nejlépe si vedla Magda Petrlová, která přinesla 75 ran.

Kompletní výsledky 5. kola najdete zde...

PLAY-OFF - Muži

Muži nastoupili ke čtvrtfinálovému duelu proti vítězi základní části - GC Hodkovičky a proti jasnému favoritovi prakticky neměli šanci na úspěch - výsledkem byla prohra 4:1 na zápasy. V boji o 5.-8. místo pak byl jejich soupeřem ostravský Park GC (Šilheřovice). Ani tady však naši hráči neuspěli a po bojovném výkonu prohráli 3:2. Závěrečný den a boj o konečné 7. místo (soupeřem byl pražský GC Hostivař) byl poznamenán bouřkami, díky kterým byly zápasy opakovaně přerušeny a nakonec se týmy se souhlasem Soutěžního výboru dohodly na nedohrání utkání a dělení 7. místa.
Kapitánem na závěrečném turnaji byl Ondřej Symerský.

Konečný pavouk mužské části extraligy

PLAY-OFF - Ženy

Ženy ve čtvrtfinále vyzvaly plzeňský Greensgate, který postavil pro finálový turnaj velmi silné družstvo. Naše dívky tak nebyly vůbec jasným favoritem, což se i potvrdilo a prohra 2,5:0,5 znamenala konec nadějím na medailové umístění. V boji o 5.-8. místo nám byly soupeřkami rivalky ze Slavkova. I přes velkou snahu našich děvčat se bohužel utkání nepodařilo dovést k vítěznému konci a prohra 2:1 znamenala závěrečný boj (jen) o 7. místo s pražským Erpetem. A i zde, podobně jako u mužů, mělo konečné slovo počasí a společná dohoda družstev a Soutěžního výboru na nedohrání utkání a dělení 7. místa.
Kapitánkou ženského družstva byla Lucie Hinnerová.

Konečný pavouk ženské části extraligy

3. a 4. kolo základní části

Na přelomu prázdnin - 27. - 28. července se na hřišti Golf Resortu Telč hrály další 2 kola základní části extraligy (3. a 4. kolo).

Obě naše družstva vstupovala do bojů s jasným cílem - upevnit si postavení mezi nejlepšími 8 celky, které budou bojovat v play-off o titul. Muži svůj úkol splnili, když se posunuli na průběžné 7. místo. Tým hrál ve složení: Stanislav Nestrašil ml., Ríchard Polan, Zdeněk René Polišenský, Jan Staněk, Jan Šustek a Kryštof Jan Veselý. Nejlepší výsledek zahrál Ríša Polan druhý den - 75 ran. 

Ženy, které byly po prvním dvoukole na velmi dobrém 3. místě, svoji pozici ještě o stupínek vylepšily. V Telči se představily Kristýna Abrahamová, Sofie Hlinomazová, Magdalena Petrlová a Karolína Stará, která přinesla po oba dny velmi dobré výsledky - 72, resp. 73 ran.

Kapitánem obou družstev byl Ondřej Symerský.

Kompletní výsledky najdete zde...

1. a 2. kolo základní části

První extraligový víkend se odehrál 8. - 9. června na hřišti v Sokolově (1. a 2. kolo extraligy).

Naši hráči zvládli vstup do letošního ročníku extraligy velmi dobře, což platí především u mužů, kde na západ Čech vyrazil značně omlazený tým ve složení: David Jízdný - hrající kapitán, Richard Polan, Zdeněk René Polišenský, Jan Staněk, Jan Šustek a Kryštof Jan Veselý. Nejlepšího výsledku dosáhl v sobotu Honza Staněk - 77 ran, v neděli David Jízdný 74 ran. Po prvních dvou kolech patří našim mužům 8. místo.

Ženy, vedené kapitánem Václavem Starým, hrály ve složení: Kristýna Abrahamová, Magdalena Červinková, Eliška Mechlová, Magdalena Petrlová a Karolína Stará. V sobotním větrném počasí se blýskla Eliška Mechlová 71 údery, v neděli dokázala Karolína Stará zahrát "kolo ligového víkendu" - 69 ran. Tyto i výkony ostatních děvčat stačí zatím na 3. místo po úvodním ligovém víkendu.

Kompletní výsledky najdete zde...