menu

GOLF CLUB BRNO - GCB je občanské sdružení

golf club brno, golf jinačovice, golf kaskáda, golfový areál, golf, golfové hřiště, driving range, hotel, restaurace, indoor

Aktuality
Členství
Výhody pro členy
Časopis Kaskáďan
Kalendář turnajů
Kontakty

Výsledky družstev U14, U16 a U18

O PUTOVNÍ POHÁR MORAVY

V sobotu 12.10.2019 se na Kaskádě odehrál poslední letošní turnaj v rámci mládežnických soutěží na Moravě - již 13. ročník soutěže moravských TCM - O putovní pohár Moravy. Naši mladí hráči potvrdili roli favorita na domácím hřišti a s přehledem zvítězili, když v součtu 7 nejlepších výsledků 8 hráčů donesli celkově 571 ran. Na druhém místě skončili hráči z Beskydského GK (589 ran) a třetí místo si odvezl GC Austerlitz (také 589 ran). Turnaje se zúčastnilo 10 družstev.
Družstvo startovalo ve složení: David Krejčí, Ester Otiepková, Adam Benčík, Petr Pololáník, Sofie Hlinomazová, Tereza Zavřelová, Magdalena Petrlová a Jan Pololáník.
Všem hráčům děkujeme za příkladnou reprezentaci klubu a gratulujeme ke skvělému výsledku!

Konečné pořadí družstev najdete zde...

Výsledky jednotlivců najdete zde...

 

MČR družstev mládeže U14 (Memoriál Hanuše Goldscheidera) - Čeladná - 20. - 22. 8. 2019

Na hřišti Old Course na Čeladné odehrály ve dnech 20. - 22. 8. své mistrovství nejmladší nládežnická družstva v rámci Mistrovství ČR smíšených družstev do 14 let - Memoriál H. Goldscheidera. Turnaj se hrál na rány a každý den se počítaly nejlepší 3 výsledky ze 4.
Naše družstvo si vedlo od prvního kola velmi dobře a bojovalo s vedoucím Beskydským GK (Ropice) o titul. Každý den byly výsledky velmi těsné a nakonec rozhodoval doslova poslední put na poslední jamce. Ten se bohužel Petrovi Pololáníkovi proměnit nepodařilo a naši mladí reprezentanti tak obsadili krásné druhé místo o jedinou ránu za Beskydským GK.
Družstvo startovalo ve složení: Adam Benčík, Sofie Hlinomazová, Petr Pololáník, Tomáš Sobotka, Ondřej Šustek; kapitánem byl Petr Moučka.

 

MČR družstev chlapců a dívek do 18 let - Čeladná - 20. - 22. 8. 2019

Na stejném hřišti Old Course na Čeladné a ve stejném termínu 20. - 22. 8. se hrálo i Mistrovství ĆR věkové kategorie do 18 let - družstva chlapců a dívek. Oba turnaje se hrály formou jamkové hry systémem play-off, kdy do pavouka mistrovství byly družstva nasazena podle výsledků regionálních kvalifikací.
Dívky postoupily bez boje do semifinále, neboť pražskému Erpetu se nepodařilo družstvo pro finálový turnaj postavit. V něm si dívky hladce poradily s družstvem GC Austerlitz 4:1 a čekalo je náročné finále s Beskydským GK z Ropice. Stejně jako v případě našich mladších reprezentantů však byly dívky ze severu Moravy nad jejich síly a naše děvčata prohrála 1:4 na zápasy. Přesto je 2. místo skvělým výsledkem a vyrovnáním nejlepšího umístění z roku 2014.
Družstvo startovalo ve složení: Ester Otiepková, Magdalena Petrlová, Mariana Poláková, Karolína Stará, Tereza Zavřelová; kapitánkou byla Lucie Hinnerová.

Konečné výsledky mistrovství

  

Chlapci své čtvrtfinále odehráli proti Loreta GK Pyšely a zvítězili v poměru 3,5:1,5. V semifinále naši hoši vyzvaly družstvo z Mariánských Lázní, které po boji udolali 3:2. Finálovým soupeřem nám byl favorizovaný klub z pražských Hodkoviček. Ani v tomto finále se nepodařilo našim reprezentantům dosáhnout na titul a po shodném výsledku jako dívky (prohra 1:4) skončili na stříbrném stupni.
Družstvo startovalo ve složení: Adam Bruzl, Filip Jakubčík, Jan Pololáník, Jan Staněk, Jan Šustek, Kryštof Jan Veselý; kapitánem byl Milan Mojžíš.

Konečné výsledky mistrovství

  

Čtvrtek 22. srpna byl tedy pro náš klub stříbrným a potvrdil dominantní postavení mezi kluby, pracujícími s mládeží. Nejen, že se podařilo všem našim klubům postoupit z regionálních kvalifikací do finále, ale v něm jsme ve všech kategoriích obsadili místa na stupních vítězů!
Děkujeme všem hráčům, trenérům a rodičům za velmi dobrý přístup k reprezentaci klubu a gratulujeme k dosaženým výsledkům, které patří v historii klubu k těm nejlepším!

 

MČR družstev mládeže U16 (Pohár klubů) - Beřovice - 13. - 16. 8. 2019

Ve středočeských Beřovicích proběhlo ve dnech 13. - 16. 8. Mistrovství ČR smíšených družstev mládeže do 16 let - Pohár klubů. Naše družstvo skončilo v úvodní jednokolové kvalifikaci na 8. místě a postoupilo tak do play-off o titul, hraného již na jamky.
Ve čtvrtfinále si naši mladí reprezentanti vyšlápli na vítěze kvalifikace - družstvo Greensgate GC z Dýšiny a po vítězství v obou dopoledních foursomech přetlačili svého soupeře i v odpoledních singlech a zvítězili 5:2 na zápasy. V semifinále se našim hráčům již tolik nedařilo a podlehli Golf & Country Clubu Svobodné Hamry 2:5. V závěrečném souboji o 3. místo zdolalo naše družstvo GC Kunětická Hora 4,5:2,5 a odváží si z Poháru klubů bronzové medaile!

Družstvo startovalo ve složení: Sofie Hlinomazová, Mariana Poláková, Tereza Zavřelová, Adam Bruzl, Filip Jakubčík, Jan Šustek a Kryštof Jan Veselý. Kapitánem družstva byl Petr Moučka.

Celkové výsledky Mistrovství

Výsledky jednotlivých utkání

   
Chlapci zleva: Filip Jakubčík, Jan Šustek, Adam Bruzl, Kryštof Jan Veselý, kapitán Petr Moučka; dívky zleva: Sofie Hlinomazová, Mariana Poláková, Tereza Zavřelová

Společná regionální kvalifikace MČR družstev mládeže U14 (Memoriál H. Goldscheidera) - Lázně Bohdaneč - úterý 23. července 2019

Ve východočeských Lázních Bohdaneč proběhlo kvalifikační kolo nejmladších reprezentačních družstev v rámci soutěží ČGF. Kvalifikace byla společná pro regiony Východ A a Východ B. Naše družstvo si vedlo výborně a po velmi dobrých výkonech všech hráčů kvalifikaci ovládlo a postoupilo tak do finálového turnaje MČR z 1. místa. Kapitánem družstva je Petr Moučka.
Kvalifikace se zúčastnilo celkem 30 družstev.
Finálový turnaj se hraje ve dnech 20. - 22. 8. 2019 na Čeladné.

Postupující družstva:

 1. GC Brno                    - 225 ran
 2. Beskydský GK          - 229 ran
 3. GC Austerlitz A        - 237 ran
 4. GC Kunětická Hora - 237 ran

Výsledky našich hráčů:

BENČÍK Adam 4,1 77
HLINOMAZOVÁ Sofie 3,4 78
POLOLÁNÍK Petr 3,7 70
ŠUSTEK Ondřej 8,3 *80
Celkem za kolo 225

*škrtaný výsledek

Společná regionální kvalifikace MČR družstev mládeže U18 - Slavkov u Brna - úterý 23. července 2019

Společná regionální kvalifikace pro družstva chlapců a dívek do 18 let se hrála na hřišti GR Austerlitz. Naše družstva potvrdila roli favoritů v obou kategoriích a postoupila do finálového turnaje z 2. místa (dívky), resp. ze 3. místa (chlapci). V dívkách startovalo 13 družstev, u chlapců 14 družstev.
Finálový turnaj se hraje spoečně s kategorií U14 20. - 22. 8. 2019 na Čeladné.

Postupující družstva a výsledky našich hráčů:

Dívky (kapitánka Lucie Hinnerová)

 1. Beskydský GK          - 225 ran
 2. GC Brno                    - 230 ran
 3. GC Hradec Králové - 234 ran
 4. GC Austerlitz            - 238 ran
PETRLOVÁ Magdalena 0,8 72
POLÁKOVÁ Mariana 2,9 *82
STARÁ Karolína +1,4 77
ZAVŘELOVÁ Tereza 3,6 81
Celkem za kolo 230

*škrtaný výsledek

Chlapci (kapitán Ondřej Symerský)

 1. G&CC Svobodné Hamry - 225 ran
 2. Beskydský GK                   - 226 ran
 3. GC Brno                             - 230 ran
 4. GC Kunětická Hora          - 235 ran
BRUZL Adam 2,7 76
POLOLÁNÍK Jan 3,4 *82
STANĚK Jan 3,0 78
ŠUSTEK Jan 1,7 76
Celkem za kolo 230

*škrtaný výsledek

Regionální kvalifikace MČR družstev mládeže U16 (Pohár klubů) - Šilheřovice - sobota 11. května 2019

Na šilheřovickém hřišti nedaleko Ostravy se odehrála první letošní kvalifikace družstev mládeže ČGF v rámci Mistrovství ČR.

Naši mladí hráči potvrdili roli jednoho z kandidátů na postup do finálového turnaje a v kvalifikaci obsadili celkově 2. místo - 6 ran za vítězným Beskydským GK. O 2 rány za naším klubem skončilo družstvo GC Olomouc. Čtveřici postupujících týmů doplnil GC Austerlitz. Kapitánem družstva je Petr Moučka.
Kvalifikaci v našem regionu (Východ B) odehrálo celkem 12 družstev.
Finálový turnaj hostí 13. - 16. 8. 2019 Golf Club Beřovice.

Pořadí postupujících družstev:

 1. Beskydský GK - 386 ran
 2. GC Brno           - 392 ran
 3. GC Olomouc   - 394 ran
 4. GC Austerlitz   - 422 ran

Výsledky našich hráčů:

HLINOMAZOVÁ Sofie 4,0 79
JAKUBČÍK Filip +2,7 75
POLÁKOVÁ Mariana 4,4 *88
POLOLÁNÍK Petr 4,6 81
ŠUSTEK Jan 3,1 77
VESELÝ Kryštof Jan 3,5 80
Celkem za kolo 392

*škrtaný výsledek