menu

GOLF CLUB BRNO - GCBRN je zapsaný spolek

golf club brno, golf jinačovice, golf kaskáda, golfový areál, golf, golfové hřiště, driving range, hotel, restaurace, indoor

Aktuality
Členství
Časopis Kaskáďan
Pomáháme
Turnaje na Kaskádě
Kontakty
AKTUÁLNÍ INFORMACE 11. 04. 2021

AKTUÁLNÍ INFORMACE 

Vážení členové klubu,
na stránce www.cgf.cz/covid-19 jsou publikovány informace Právní komise ČGF k současným vládním opatřením.

Na základě pátečního prohlášení nového ministra zdravotnictví mělo dojít od pondělí 12. dubna k uvolnění v počtu osob pohybujících se společně venku. Přenastavili jsme rezervační systém tak, že byla opět umožněna hra ve čtyřech hráčích. Bohužel v sobotu ve večerních hodinách ten samý ministr navrhl opět ZMĚNU a metodickým opatřením omezil setkávání lidí pouze na dva.

Co z toho plyne pro nás? Nadále tedy trvá režim hry po dvou. Vaše pondělní a úterní rezervace zůstávají v platnosti. Čtyřčlenné flighty však budou rozděleny na dvojice a půjdou po sobě v cca šestiminutových intervalech. Start bude koordinovat marshal.

Na pondělí a úterý jsou další on-line rezervace vypnuty a startovní čas si můžete rezervovat pouze telefonicky na recepci. Od středy je již opět možná on-line rezervace. Dokud bude panovat tento vládní „chaos“, jsme nuceni ponechat on-line rezervování v režimu pouze tři dny předem. Jakmile se vrátíme k možnosti hry po čtyřech, bude opět otevřena možnost rezervace na více dní.

První časy pro hru jsou nastaveny od devíti hodin z důvodu nestálého počasí a častých nočních teplot okolo nuly. Jakmile se prognóza zlepší, bude start posunut na 8:30, případně 8.00.

Děkujeme za pochopení a přejeme Vám hezkou hru!


více
Členské karty ČGF 10. 04. 2021

Členské karty ČGF 

Od pondělí 29. března je možné vyzvednutí členských karet ČGF na recepci resortu. Karty jsou letos vydávány naposledy a souběžně je také možné začít využívat elektronickou členskou kartu, dostupnou v mobilní aplikaci ČGF.
Tisková zpráva k členským kartám ČGF...

Pokud využíváte kartu ČGF pro „nabíjení“ golfových produktů, jako je např. koš míčů na driving range, máme pro vás skvělou zprávu. Na Kaskádě již nemusíte používat pouze plastovou verzi této karty. Na recepci a vydavačce míčů jsme instalovali nové zařízení, které umí číst elektronickou kartu ČGF ve vašem mobilním zařízení. Při nákupu předložíte vaší kartu = QR kód, recepce vám nahraje počet košíků a následně QR kód přiložíte ke čtecímu zařízení na vydavačce míčů.

Plastové karty a stávající čárové kódy zůstávají stále v platnosti. Kartu nevyhazujte. Můžete ji používat mnoho let, neboť magnetický proužek na kartě lze používat stále a můžeme vám tedy na kartu nahrávat produkty neomezeně i nadále.


více
Členské příspěvky 2021 02. 12. 2020

Členské příspěvky 2021 

Vážení členové klubu,

Správní rada GCB stanovila výši a splatnost členských příspěvků na rok 2021. Celý text dopisu členům ohledně příspěvků najdete v sekci Dokumenty > Členské příspěvky 2021 a celou strukturu příspěvků vč. vstupních poplatků pak v sekci Klub > Členství.

Příspěvky se vztahují k činnosti klubu po celý kalendářní rok od jeho počátku a měly by být zaplaceny před jeho začátkem, tedy do 31. 12. roku předcházejícího. Nejpozdější termín úhrady ročních příspěvků je 31. 1. 2021.

Děkujeme všem členům za včasnou úhradu příspěvků a přejeme klidné Vánoce a pevné zdraví v novém roce.


více
29. 11. 2020

PODĚKOVÁNÍ 

Vážení a milí golfoví přátelé,

Jak ten čas letí, příští měsíc už máme Vánoce a my hrajeme Kaskádu ještě dnes, 29. listopadu, na letních greenech,  na rozdíl od mnoha již uzavřených rezortů.

Současně je nutno ocenit možnost hrát na konci listopadu na kvalitních fervejich a greenech. 

Letošní specifická golfová sezóna se bohužel blíží ke konci, a proto mi dovolte, jménem nás všech spokojených golfistů Kaskády, poděkovat vedení resortu Radkovi Běláčovi a jeho spolupracovníkům, zejména headgreenkeeprovi Jiřímu Kapešovi a jeho týmu, za výbornou kvalitu golfového hřiště ve výjimečné sezóně roku 2020. 

Všem vám přeji hodně zdraví, hezké a pohodové Vánoce a hlavně šťastný a zdravý nový rok!

Golfu zdar!

Antonín Jízdný


více
INFORMACE K PROVOZU HŘIŠTĚ 22. 11. 2020

INFORMACE K PROVOZU HŘIŠTĚ 

Od pondělí 23. listopadu se vrací provoz na hřišti do standardního formátu, tj. max. 4 hráči ve flightu (zimní provoz).
S ohledem na tento fakt jsme museli provést revizi stávajících rezervací Vašich tee-times. Výsledkem tohoto procesu je to, že žádná rezervace nebyla smazána, ale pravděpodobně došlo k drobnému posunu Vašich startovních časů.
Svůj aktuální startovní čas v příštím týdnu si případně můžete ověřit telefonicky na recepci.

Na základě nařízení hlavního greenkeepera se od 21.11. uzavírají devítky Kamenná a Dřevěná. Železná devítka bude zatím otevřena na zimních greenech. Nastupujeme tak oficiálně na zimní provoz, což znamená, že se každý den bude měnit hra na zimní a letní greeny a počet otevřených jamek v závislosti na počasí. Informaci o tom, v jakém režimu se zrovna hraje, Vám sdělí na recepci resortu.

Děkujeme za spolupráci, respektování pokynů pracovníků resortu a přejeme hezkou hru!


více
Mistrem klubu ve hře na jamky Standa Nestrašil 16. 11. 2020

Mistrem klubu ve hře na jamky Standa Nestrašil 

Letošní jamkovka zná svého vítěze - je jím Standa Nestrašil ml., který ve finálovém zápase porazil Ondru Symerského 4 & 2.
V souboji o 3. místo porazil Petr Pololáník Honzu Pololáníka 2 & 1.


více
Karolína Stará vítězkou Poháru Mistrů 12. 10. 2020

Karolína Stará vítězkou Poháru Mistrů 

Velkého úspěchu dosáhla Karolína Stará na turnaji Tipsport Pohár Mistrů na Konopišti, který ovládla s celkovým skóre -3 po dvou dnech.
Podruhé za dosavadních 16 ročníků se celkovou vítězkou stala žena. Tradičního turnaje mají právo zúčastnit se pouze mistři klubů ve hře na rány. Kromě prestižní trofeje Karolína také získala pro klub prémii 50 tisíc Kč. Gratulujeme!


více
Přesun aerifikace 07. 10. 2020

Přesun aerifikace 

Původně plánovaná velká aerifikace, která měla proběhnout příští týden, se přesouvá po dohodě s greenkeepingem na začátek listopadu. Přijďte si tedy užít hřiště v top kondici po Grandfinále PGA!


více
Vítězem série nedělních KT P. Hoffmann 27. 09. 2020

Vítězem série nedělních KT P. Hoffmann 

Vítězem celoroční série nedělních klubových turnajů se stal Petr Hoffmann. Srdečně gratulujeme!


více
Seniorští mistři klubu ve hře na jamky 2020 24. 09. 2020

Seniorští mistři klubu ve hře na jamky 2020 

Seniorskými mistry klubu ve hře na jamky pro rok 2020 se stali Jaroslav Sedlář a Renata Volná. Gratulujeme!


více
O. Šustek a T. Zavřelová medailisty na Masters NGTM na Kaskádě 23. 09. 2020

O. Šustek a T. Zavřelová medailisty na Masters NGTM na Kaskádě 

O víkendu 19.-20.9. se na Kaskádě odehrál závěrečný turnaj letošní Národní Golfové Tour Mládeže - Masters. Kromě kategorie kadetů jsme měli zastoupení ve všech ostatních kategoriích. Nejvíce se dařilo Ondrovi Šustkovi, který ve starších žácích skončil na 2. místě. Terka Zavřelová v kadetkách obsadila 3. místo. Gratulujeme!


více
Noví Mistři klubu 2020 13. 09. 2020

Noví Mistři klubu 2020 

Novými mistry klubu se stali Stanislav Nestrašil ml. a Karolína Stará. V Mid-amatérských kategoriích si prvenství odnesli Jaroslav Sedlář a Lucie Horná. V souběžně hraném seniorském mistrovství se z vítězství radují Roman Baláž a Stanislava Stejskalová, v kategoriích Master seniorů zvítězili Petr Mareček a Renata Volná. Všem vítězům gratulujeme!
Výsledky Mistrovství klubu na rány ...
Výsledky seniorského mistrovství klubu ...


více
Soutěž dvojic zná své vítěze 10. 09. 2020

Soutěž dvojic zná své vítěze 

V soutěži dvojic, která probíhala od května do září zvítězila dvojice Karolína Stará a Jan Staněk, která ve finálovém zápase zdolala dvojici Tomáš Sobotka, Václav Starý ml. Třetí skončili Viktor Hladký s Petrem Leicmanem. Gratulujeme!
Konečný pavouk soutěže


více
Prezidentský pohár 01. 09. 2020

Prezidentský pohár 

V neděli 30.8. se odehrál nejvýznamnější sportovně-společenský turnaj sezony - tradiční Prezidentský pohár. Absolutním vítězem mezi 90 účastníky se stal Jirka Symerský. V jednotlivých kategoriích zvítězili Rudolf Večeřa (kat. A), Jan Sedláček mladší (B) a František Špillar (C). Jiří Symerský se zároveň stal nejlepším mužem, mezi ženami si prvenství odnesla Lucie Horná.


více
Družstvo žen 3. na extralize! 31. 08. 2020

Družstvo žen 3. na extralize! 

Družstvo žen vybojovalo v letošním ročníku extraligy vynikající 3. místo! V turnaji, hraném na Old Course resortu Čeladná ve dnech 27. - 30. 8. 2020 skončily naše hráčky na 2. místě celkově po třech kvalifikačních kolech na rány. V následném play-off, hraném na jamky, si ve čtvrtfinále poradily po napínavém souboji s družstvem GC Olomouc 2:1 na zápasy, v semifinále pak nestačily na Beskydský GK poměrem 4:2 na zápasy a v boji o 3. místo udolaly sousední GC Austerlitz 2:1 na zápasy.


více
Karolína Stará druhá na Faldo Slovakia 24. 08. 2020

Karolína Stará druhá na Faldo Slovakia 

Karolína Stará potvrzuje, že se jí na hřišti Black Stork pod Tatrami daří. Na turnaji Faldo series - Slovakia Championship ve dench 18.-20. srpna obsadila v kategorii dívek do 21 let 2. místo jedinou ránu za domácí hráčkou Antónií Zacharovskou.


více
Mistrovství ČR družstev mládeže do 14 a 18 let - 2x 3. místo 22. 08. 2020

Mistrovství ČR družstev mládeže do 14 a 18 let - 2x 3. místo 

Na Mistrovství ČR družstev mládeže, které se hrálo 18. - 20. srpna v Beřovicích, získali naši reprezentanti dvě bronzové medaile - obě starší družstva - družstvo chlapců do 18 let a družstvo dívek do 18 let.
Smíšené družstvo do 14 let skončilo na 7. místě.


více
Mistrovství ČR smíšených družstev do 16 let - Pohár klubů - 4. místo 15. 08. 2020

Mistrovství ČR smíšených družstev do 16 let - Pohár klubů - 4. místo 

Naše družstvo do 16 let nakonec skončilo na Mistrovství ČR smíšených družstev do 16 let v Sokolově bez medaile. Ve čtvrtečním semifinále podlehli naši hráči Beskydskému GK 1,5 : 5,5. V pátečním boji o 3. místo pak nestačili na GC Hodkovičky poměrem 3 : 4. Z celkového vítězství se radovali naši semifináloví přemožitelé z Ropice.


více
Karolína Stará získala titul ze slovenské juniorky 15. 08. 2020

Karolína Stará získala titul ze slovenské juniorky 

Velkého úspěchu dosáhla Karolína Stará na Slovenském juniorském šampionátu, když po kolech 71, 74, 71 (216/E) ovládla kategorii dívek do 21 let a získala tak titul slovenské juniorské mistryně. Turnaj se hrál na hřišti Black Stork ve Velké Lomnici ve dnech 12.-14.8.
Z dalších našich hráčů skončil Adam Bruzl v chlapcích do 18 let na děleném 10. místě, Mariana Poláková ani Vašek Starý neprošli cutem do závěrečného kola a Honza Šustek po prvním kole z turnaje odstoupil.


více
Mistrovství ČR družstev mládeže do 16 let 13. 08. 2020

Mistrovství ČR družstev mládeže do 16 let 

V západočeském Sokolově probíhá od 11. do 14. 8. Mistrovství ČR družstev mládeže do 16 let - Pohár klubů. V úterní jednokolové kvalifikaci na rány obsadilo naše družstvo 3. místo a v středečním čtvrtfinále si poradilo s družstvem GC Olomouc 4,5 : 2,5. Ve čtvrtek a pátek nás tedy čekají boje o medaile! Držme našim mladým nadějím palce! Informace o turnaji včetně výsledků najdete zde...


více
Mezinárodní mistrovství ČR ve hře na rány 10. 08. 2020

Mezinárodní mistrovství ČR ve hře na rány 

Od 5. do 8. srpna se na hřišti GR Karlštejn odehrál jeden z vrcholů letošní domácí golfové sezony - Mezinárodní mistrovství ČR ve hře na rány.

Na turnaji jsme měli početné zastoupení a třem hráčům se podařilo projít cutem do závěrečných bojů. Nejlépe dopadl Filip Jakubčík, který po vyrovnaných kolech 70, 70, 71, 71 (282/-6) obsadil velmi pěkné dělené 8. místo. Standa Nestrašil s celkovým skóre 289 (+1) nakonec bral dělené 21 místo. V ženách skončila Karolína Stará na 10. místě (287/-1).
V mužské kategorii zvítězil Matyáš Zapletal (273/-15), v ženách Denisa Vodičková (275/-13).


více
Smíšené družstvo do 16 let rovněž postupuje do finále Mistrovství ČR 30. 07. 2020

Smíšené družstvo do 16 let rovněž postupuje do finále Mistrovství ČR 

V úterý 28.7. se na hřišti v Kravařích hrála regionální kvalifikace družstev mládeže do 16 let o postup do finálového turnaje Mistrovství ČR této věkové kategorie. Naše družstvo, stejně jako před týdnem družstva U14 a U18, uspělo a slaví postup z druhého místa za vítězným Beskydským GK.
Finálový turnaj hostí ve dnech 11.-14.8. západočeský Sokolov.


více
Extraliga družstev mužů a žen 27. 07. 2020

Extraliga družstev mužů a žen 

Naše družstva mužů a žen vstoupila úspěšně do letošního zkráceného ročníku extraligy. Po zrušeném 1. a 2. kole díky pandemii se ve Mstěticích o víkendu 25.-26.7. hrálo 3. a 4. kolo. Muži jsou průběžně na 2. místě se ztrátou 8 ran ne vedoucí Hodkovičky. Ženy jsou na 5. místě a postup do play-off bojů by jim neměl uniknout. Finálový turnaj extraligy se hraje na konci srpna na Čeladné.


více
Postup družstev U14 a U18 do finále M ČR 23. 07. 2020

Postup družstev U14 a U18 do finále M ČR 

V úterý 21.7. se odehrály regionální kvalifikace družstev mládeže do 14 a do 18 let, ve kterých se představili i naši mladí hráči. Všem družstvům se podařilo postoupit do finálového turnaje Mistrovství ČR, který se bude konat 18.-20.8. v Beřovicích.


více
Úspěšná vystoupení našich mladých hráčů 07. 07. 2020

Úspěšná vystoupení našich mladých hráčů 

Naši mladí reprezentanti o sobě opět dali vědět. Na turnaji nejvyšší slovenské amatérské túry SKGA Tour ve Skalici 4.-6.7. zvítězil v mužské kategorii Filip Jakubčík po skvělých kolech 73, 66, 65 (-12).
Na turnaji 2. Národní Golfové Tour Mládeže na Mnichu ve dnech 3.-4.7. se v kategorii kadetek umístila Tereza Zavřelová (foto) na krásném 3. místě (78,76) a po vítězství v prvním turnaji tour ji zatím patří průběžné první místo mezi kadetkami.


více
KOUKEJTE POMÁHAT! 06. 07. 2020

KOUKEJTE POMÁHAT! 

V rámci charitativního projektu s městem Kuřim pomáháme nevidomé studentce Andrejce Jakšové z Jinačovic. Pomoci můžete i vy - jak na to najdete zde...
Při prvním MAJOR turnaji 28.6. se vybralo 13500 Kč - všem dárcům děkujeme.

Tak neváhejte a přidejte se také! Pomozte Andrejce! Děkujeme.


více
Nedělní klubový - MAJOR 29. 06. 2020

Nedělní klubový - MAJOR 

V neděli 28.6. proběhl první letošní vrchol nedělních klubových turnajů - MAJOR. Na polední canon start se dostavilo 79 hráčů, kteří za krásného letního počasí obešly Kamennou a Dřevenou devítku. V kategorii A zvítězil David Jízdný (69 ran po vyrovnání HCP), v kat. B byl nejlepší Vítězslav Mach ziskem 49 stb. bodů, v "céčku" vyhrál Adam Gazdík s 45 stb. body. Celkovými vítězi jednotlivých kategorií 1. MAJOR turnaje se stali David Jízdný, Petr Hoffmann a Adam Gazdík. kompletní výsledky najdete zde...

Fotogalerie z nedělních turnajů najdete v sekci Turnaje > Galerie...


více
Národní mistrovství ČR žáků a kadetů 29. 06. 2020

Národní mistrovství ČR žáků a kadetů 

Ve Slavkově u Brna se poslední červnový víkend konalo první letošní mistrovství republiky - pro hráče věkových kategorií do 16 let. Největšího úspěchu dosáhla Julie Oplatková, která v kategorii mladších žákyň obsadila krásné 4. místo. Nedařilo se Ondrovi Šustkovi ve starších žácích, který po nevydařeném závěrečném kole obsadil konečné 8. místo. Sofie Hlinomazová skončila v kadetkách na 9. místě a Petr Pololáník v nejpočetnější kategorii kadetů obdśadil 15. místo. Cutem do záverečného kola neprošli Daniel Běhal, Anička Zapletalová, Ester Otiepková, Tereza Zavřelová, Tomáš Sobotka a Vašek Starý. Výsledky turnaje


více
Úspěšná vystoupení našich mladých hráčů 22. 06. 2020

Úspěšná vystoupení našich mladých hráčů 

O víkendu 19.-21.6. se odehrály první letošní turnaje nejvyšších domácích tour - Národní Golfové Túry Mládeže (Poděbrady) a Czech Golf Amateur Tour (Beřovice). NGTM nakonec musela být v sobotu i v neděli pro nepřízeň počasí zkrácena pouze na 9 jamek, přesto se naši mladí hráči blýskli skvělými výsledky. Mezi kadetkami zvítězila , ve starších žácích skončil Ondra Šustek na 3. místě. Na turnaji v Beřovicích se prosadil pouze Filip Jakubčík, který obsadil 8. místo. Cutem do třetího kola ještě prošli Standa Nestrašil (30.) a Jan Šustek (38.). Všem hráčům děkujeme za dobrou reprezentaci klubu a medailistům gratulujeme!


více
Ladies Cup 15. 06. 2020

Ladies Cup 

Děkuji všem dámám za účast na Ladies Cup 2020. I přes nepřízeň počasí jsme si turnaj velmi užily. Nečekaná bouřka na první jamce nás všechny dost překvapila.
 
Děkujeme všem, kteří příspěli na Modrého hrocha - vybralo se celkem 7.500,- Kč.
 
Dále bychom chtěli poděkovat všem úžasným sponzorům:
 
Surgal Clinic
Miele Symerský
Luxusní dovolená / Golfové cesty
TMR
Me esence
Kryokomora - Dalimil Remunda
Coverking/Coverqueen
Renocar
Sokrates Golf & Country Club Kořenec
Květinářství Oxalis
Vila Tugendhat
Rodinné vinařství Jedlička, Bořetice
Fitting - Lukáš Horák
 
S pozdravem,
Eva Plašilová

více
Série nedělních klubových turnajů 15. 05. 2020

Série nedělních klubových turnajů 

V letošním roce jsme si pro Vás připravili SÉRII NEDĚLNÍCH KLUBOVÝCH TURNAJŮ, ve které budeme hrát o zajímavé ceny.
- Jedná se o sportovně-společenskou sérii klubových turnajů s doprovodnými vloženými soutěžemi, hole-in-one v rámci každého turnaje a soutěží s charitativním podtextem.
- Série je otevřená i pro nečleny Golf Clubu Brno
- Série bude probíhat v režimu tří běžných turnajů a MAJOR turnaje ve dvou obdobích a závěrečného FINÁLOVÉHO turnaje
- Hraje se o věcné ceny v rámci každého turnaje, výjimečné věcné ceny u MAJOR turnajů a FINÁLE
- Vyhodnocuje se každý jednotlivý turnaj, období 3 turnajů + MAJOR turnaje, FINÁLOVÝ turnaj
- Hraje se vždy ve třech hendikepových kategoriích buď na rány s vyrovnáním nebo stableford
- Nejlepších 15 hráčů v každé kategorii získává body do celkového hodnocení série

Podrobnější informace najdete v sekci TURNAJE...


více
Kalendář klubových turnajů 13. 05. 2020

Kalendář klubových turnajů 

Dnes byla publikována nová verze kalendáře klubových turnajů, která doznala drobných změn především v souvislosti s přesunem akcí a jiných turnajů v resortu. Nový kalendář klubových turnajů najdete v sekci TURNAJE > Kalednář klubových turnajů. Pod odkazem Turnaje na Kaskádě najdete veškeré turnaje v resortu včetně komerčních (bude průběžně doplňováno přibližně s 2-3 týdenním předstihem).


více
Klubové jamkovky + soutěž dvojic 12. 05. 2020

Klubové jamkovky + soutěž dvojic 

V pondělí 11. 5. byly rozlosovány obě jamkovky - klubová a seniorská a dále také soutěž dvojic. Veškeré informace k soutěžím včetně turnajových pavouků najdete v sekci TURNAJE...


více
WHS - přepočet handicapů 17. 03. 2020

WHS - přepočet handicapů 

Vážení členové,
v minulých dnech byl proveden přepočet handicapů na celosvětový handicapový systém.
Váš nový HCP včetně turnajové historie (započtených turnajů) si můžete ověřit na stránkách ČGF - záložka vpravo na stránce nebo přímo zde...


více
Valná hromada spolku 10. 03. 2020

Valná hromada spolku 

V pondělí 9. března 2020 se na Kaskádě konala řádná Valná hromada spolku. Přítomní členové vyslechli zprávu prezidenta klubu Juraje Wernera, zprávu o sportovní činnosti mládeže, dospělých a seniorů a dále zprávu o činnosti Správní rady v loňském roce. Zprávy o hospodaření klubu za rok 2019 i návrh rozpočtu na letošní rok byly naprostou většinou schváleny. Na závěr Valná hromada potvrdila kooptaci nového člena Správní rady - Jiřího Symerského.


více
Změna výše doplatku pro neomezenou hru na hřištích TMR pro seniory a studenty 09. 03. 2020

Změna výše doplatku pro neomezenou hru na hřištích TMR pro seniory a studenty 

Na základě rozhodnutí vedení TMR je hranice pro doplatek neomezené hry na hřištích TMR (Ostravice, Olomouc) pro kategorie členství senior a junior 4 (student) stanovena na 19 tis. Kč. Výše doplatků pro jednotlivá členství naleznete na zde...


více
MOŽNOST HRY V NOVĚ VYTVOŘENÉM 15. 01. 2020

MOŽNOST HRY V NOVĚ VYTVOŘENÉM "MORAVSKÉM GOLFOVÉM TROJÚHELNÍKU" 

Díky nové dohodě, kterou společnost Tatry mountain resorts ČR a.s. (TMR) podepsala, se dalším partnerským hřištěm stává Golf Resort Olomouc. TMR smlouvu s Golf Resort Olomouc podepsala na dva roky.
Co tato nově domluvená spolupráce pro členy GC Brno znamená? S příplatkem pouhých 2 000 Kč k ročnímu členskému příspěvku (u osobního členství) si každý člen GCB může zahrát na hřištích Ostravice a Olomouc zdarma, a to neomezeně po celou sezónu 2020. Tyto výhody mohou samozřejmě využít i členové GC Brno s jiným druhem členství. Stačí doplatit rozdíl mezi ročním hracím poplatkem, který pro rok 2020 platí, a částkou 23 tisíc Kč.

Tabulka ročních příspěvků včetně doplatku pro neomezenou hru na Ostravici a Olomouci je zde...


více
Senior Indoor Tour 2019/2020 08. 01. 2020

Senior Indoor Tour 2019/2020 

V letošní zimní sezoně byla opět obnovena zimní Senior Indoor Tour, hraná na simulátorech v pavilonu H na brněnském výstavišti. Všichni senioři klubu jsou srdečně zváni! Více informací najdete v sekci Senioři > Senior Indoor Tour 2019/2020.


více
Přání prezidenta klubu členům 20. 12. 2019

Přání prezidenta klubu členům 

 
Vážení členové Golf Clubu Brno.
Milí golfisté.
 
Dovolte mi, abych Vám i touto cestou popřál hezké a pohodové svátky a do nového roku 2020 všechno nejlepší. Především zdraví, pohodu v rodině a úspěchy ve vaší práci. Prostě abychom se mohli stale častěji potkávat na hřišti a bavit se golfem. Přeji Vám to z celého srdce, neboť jsem přesvědčen, že odpolední nebo víkendová relaxace golfem je tou nejlepší přípravou na nadcházející den, měsíc nebo rok. 
Současně s tím bych si přál, aby se nám alespoň trochu podařil oživit váš zájem o klubový život. Jak turnaje, tak jiné akce. Pokud máte náměty, nebo přání, budu je rád uvádět do života. 
Ještě jednou Vám přeji vše nejlepší.
 
:-juraj Werner
Prezident klubu

více
Zimní provoz resortu 19. 12. 2019

Zimní provoz resortu 

Upozorňujeme na uzavření provozu na Kaskádě přes vánoční svátky od 20. 12. 2019 (od 15:00 hod.). Znovu otevíráme 13. 1. 2020.

V období uzavírky můžete jít hrát golf nebo běžkovat (pokud počasí dovolí), žádáme však o dodržování níže uvedených pravidel:
• Hraje se pouze na Železné na zimní greeny, sledujte prosím pozici vlajky.
• Hraje se pouze z vyznačených odpališť (na každé jamce jen jedno).
• Dřevěná i Kamenná devítka jsou uzavřeny.
• Tee time v době svátků není potřeba rezervovat a nečlenové klubu green fee neplatí.
• Dodržujte, prosím, odstupy mezi flajty cca 10 minut domluvou mezi hráči.
• Driving range je uzavřen.


více
Mimořádná Valná hromada GCB 04. 12. 2019

Mimořádná Valná hromada GCB 

V pondělí 2. prosince 2019 od 18:00 hodin se v kongresovém sále Golf resortu Kaskáda konala mimořádná Valná hromada, která měl jediný bod programu - změnu Stanov spolku.
Po krátké diskusi byly nové Stanovy schváleny v navrhovaném znění, které najdete v sekci Dokumenty > Stanovy spolku.
 

více
Družstvo Kaskády vítězem turnaje O putovní pohár Moravy 13. 10. 2019

Družstvo Kaskády vítězem turnaje O putovní pohár Moravy 

V sobotu 12.10.2019 se na Kaskádě odehrál poslední letošní turnaj v rámci mládežnických soutěží na Moravě - již 13. ročník soutěže moravských TCM - O putovní pohár Moravy. Naši mladí hráči potvrdili roli favorita na domácím hřišti a s přehledem zvítězili. Na druhém místě skončili hráči z Beskydského GK a třetí místo si odvezl GC Austerlitz.


více
Eklektik 2019 30. 09. 2019

Eklektik 2019 

Nedělním klubovým turnajem skončila i letošní soutěž EKLEKTIK (součet všech nejlepších výsledků na jamkách v rámci klasických nedělních klubových turnajů). Vítězem se stal Martin Čížek se skóre 70 ran, jen o ránu hůře se na děleném druhém místě umístili Tomáš Kroupa a David Ospalý. Vítězům gratulujeme, ceny budou předány v rámci podzimního Cross Country (27.10.).


více
Seniorské mistrovství klubu 27. 09. 2019

Seniorské mistrovství klubu 

Seniorskými mistry klubu 2019 jsou Jaroslav Sedlář a Stanislava Stejskalová. V kategorii master seniorů zvítězil Petr Mareček, v master seniorkách Renata Volná. Všem vítězům gratulujeme!


více
25. 09. 2019

Sofie Hlinomazová vítězkou NGTM 

Vynikajícího úspěchu dosáhla Sofie Hlinomazová (75, 75 / +6) na závěrečném turnaji Národní Golfové Túry Mládeže (NGTM) v Sokolově ve dnech 21. - 22. 9., když zvítězila v kategorii starších žákyň a tím ovládla i celkové hodnocení této kategorie v rámci túry. Gratulujeme!


více
16. 09. 2019

Mistrovství klubu na rány 

Novými mistry klubu ve hře na rány pro rok 2019 jsou Stanislav Nestrašil ml. a Mariana Poláková. Mezi mid-amatéry si prvenství vybojoval Dušan Foret, v mid-amatérkách Lucie Horná. Všem vítězům gratulujeme!


více
09. 09. 2019

Další výborné výsledky Filipa Jakubčíka a Karolíny Staré 

Ve dnech 6. - 8. 9. se na hřišti GC Kunětická Hora odehrál poslední letošní turnaj naší nejvyšší domácí amtérské soutěže Czech Golf Amateur Tour. Mezi muži si skvěle vedl Filip Jakubčík, který nestačil pouze na vítězného Matyáše Zapletala a odváží si z Kunětické Hory 2. místo. V ženské kategorii obsadila Karolína Stará velmi pěknou 4. příčku.


více
08. 09. 2019

Úspěšné vystoupení Jaroslav Sedláře v barvách českého týmu 

Náš úspěšný senior Jaroslav Sedlář se zúčastnil seniorského týmového mistrovství Evropy v dánském Rungstedu (3. - 7. 9.). Jako nováček týmu si vedl velmi dobře a svými výkony výrazně přispěl ke konečnému 14. místu českého družstva, když po kvalifikačních kolech na rány byl z českých hráčů nejlepší (72, 78 / +6) a v následujících bojích o umístění vyhrál všechny svoje zápasy.


více
01. 09. 2019

Extraliga družstev mužů a žen 2019 

Od čtvrtka 29. 8. do neděle 1. 9.  se na hřišti Prague City GC na Zbraslavi odehrál finálový turnaj extraligy družstev mužů a žen. Obě naše družstva postoupila mezi 8 nejlepších družstev, bojujících o titul. Muži ani ženy však v bojích play-off neuspěli a odváží si shodně 7. místa.


více
Prezidentský pohár 2019 01. 09. 2019

Prezidentský pohár 2019 

Vítězem Prezidentského poháru 2019 se stal Radek Večeřa. Gratulujeme!


více
Juniorské mistrovství klubu / Memoriál Milana Moučky 30. 08. 2019

Juniorské mistrovství klubu / Memoriál Milana Moučky 

Ve čtvrtek 29.8. se na Kaskádě odehrál již třetí ročník Memoriálu Milana Moučky - mládežnického turnaje, zařazeného do Regionální Moravské Tour Mládeže. Turnaj přilákal na start 28 hráčů ve čtyřech vypsaných kategoriích. V rámci turnaje se v každé kategorii vyhlašoval i juniorský mistr klubu. Mezi nejmenšími si titul odnesl Ondra Šustek, který obešel hřiště (Železná/Dřevěná) za úžasných 73 ran. V kategorii starších žáků se z prvenství radoval Petr Pololáník (75 ran) a mezi kadety a dorostenci zvítězil o jedinou ránu Vilém Panuš (76 ran). Ve společné vedlejší kategorii s HCP > 28 se nejlepším hráčem klubu stal Michal Szalay.


více
Mistrovství ČR družstev mládeže do 14 a do 18 let - Čeladná 21. 08. 2019

Mistrovství ČR družstev mládeže do 14 a do 18 let - Čeladná 

Od úterý 20. 8. do čtvrtka 22. 8. se na hřišti Old Course na Čeladné hrálo Mistrovství ČR družstev mládeže do 14 a do 18 let. Nejmenší hráli 3 kola na rány (počítaly se 3 nejlepší výsledky ze 4), dívky a chlapci do 18 let hráli jamkovou hru. Všechny naše družstva postoupila do finálových bojů o titul. Bohužel se žádnému družstvu na vítězství dosáhnout nepodařilo a čeladenské mistrovství tak má pro náš klub stříbrný punc. I tak tento výsledek, spolu s bronzovými medailemi z Mistrovství ČR smíšených družstev do 16 let minulý týden v Beřovicích, znamená nejúspěšnější sezonu v historii klubu a zároveň dokládá abolutní postavení Golf Clubu Brno mezi českými kluby, pracujícími s mládeží. GRATULUJEME všem hráčům a kapitánům za skvělou reprezentaci klubu!


více
19. 08. 2019

Skvělé představení Terezy Zavřelové na Morava Cupu 

Na turnaji Morava Cup ve slovenské Skalici (18.8.) se skvělým výsledkem prezentovala Tereza Zavřelová, která obešla hřiště s parem 72 za 68 ran! K výsledku ji pomohlo 5 birdie a pouze 1 bogey na 8. jamce. Gratulujeme!


více
17. 08. 2019

Karolína Stará si odváží 3. místo ze slovenské juniorky 

Karolína Stará skončila na skvělém 3. místě v kategorii dívek do 18 let na slovenském juniorském mistrovství, hraném ve dnech 14. - 16. 8. v Golf Resortu Sedin. Karolína zahrála vyrovnaná kola 74, 75, 76 (225/+6) a za vítěznou Gabrielou Robertou Vítů zaostala o 5 ran. Jan Pololáník skončil ve stejné věkové kategorii mezi chlapci na velmi pěkném 6. místě.


více
Mistrovství ČR smíšených družstev do 16 let - 3. místo! 14. 08. 2019

Mistrovství ČR smíšených družstev do 16 let - 3. místo! 

Ve středočeských Beřovicích proběhl od úterý 13.8. Mistrovství ČR smíšených družstev mládeže do 16 let - Pohár klubů. Naše družstvo skončilo v úterní jednokolové kvalifikaci na 8. místě a postoupilo tak do play-off o titul, hraného na jamky. Ve středečním čtvrtfinále si naši mladí reprezentanti vyšlápli na vítěze kvalifikace - družstvo Greensgate GC z Dýšiny a po vítězství v obou dopoledních foursomech přetlačili svého soupeře i v odpoledních singlech a zvítězili 5:2 na zápasy. Ve čtvrtečním semifinále se našim hráčům již tolik nedařilo a podlehli Golf & Country Clubu Svobodné Hamry 2:5. V pátečním souboji o 3. místo zdolalo naše družstvo GC Kunětická Hora 4,5:2,5 a odváží si z Poháru klubů bronzové medaile. GRATULUJEME!


více
11. 08. 2019

Filip Jakubčík vicemistrem ČR ve hře na rány! 

Velkého úspěchu dosáhl náš talent Filip Jakubčík na právě skončeném Mezinárodním mistrovství České republiky ve hře na rány. Po čtyřdenní bitvě (7.-10.8.) dosáhl na karlovarském hřišti stejného výsledku (279/-9) jako Němec Leon Breimer. V následné rozehrávce však německý hráč rozhodl eaglem o svém vítězství. Druhé místo je však obrovským úspěchem. "Fíkovi" k jeho skvělému výsledku a reprezentaci našeho klubu gratulujeme!


více
06. 08. 2019

4. Národní Golfová Tour Mládeže - Česká Lípa 

2. - 3. 8. hostil Golf Club Česká Lípa 4. turnaj naší nejvyšší mládežnické túry (NGTM). Naši mladí reprezentanti si jako tradičně nevedli vůbec špatně. Nejlepšího výsledku tentokrát dosáhl Ondra Šustek, který skončil v kategorii mladších žáků na 3. místě. Tři šestá místa obsadili Ester Otiepková v mladších žákyních, Sofie Hlinomazová ve starších žákyních a Honza Šustek v kadetech. Do Top 10 se vešla ještě Tereza Zavřelová v kadetkách (9. místo).


více
05. 08. 2019

LETAS - Amundi Czech Ladies Challenge 2019 

Ve dnech 1. - 3. 8.  se na hřišti Radecký v konopišťském golf & spa resortu odehrál turnaj ženské evropské profesionální série LETAS. Turnaje se zúčastnily i 3 hráčky našeho klubu a všechny prošly cutem! Nejlepšího výsledku dosáhla Karolína Stará, která po kolech 72, 71 a 76 obsadila dělené 42. místo. Kristýna Abrahamová (74, 73, 74) skončila na děleném 52. místě a Lucie Hinnerová (76, 71, 76) brala dělené 63. místo.


více
30. 07. 2019

Extraliga družstev mužů a žen - 3. a 4. kolo 

O víkendu 27. - 28. 7. se hrála na hřišti GR Telč další dvě kola základní části extraligy družstev mužů a žen. Obě naše družstva si vedla velmi dobře a v průběžném pořadí si polepšila - ženy jsou na skvělém 2. místě za GC Kunětická Hora, muži poskočili na 7. místo, zaručující boje play-off o titul. Finálové kolo kvalifikace a následné boje play-off a play-out se hrají na konci srpna na Zbraslavi.


více
29. 07. 2019

European Young Masters - Filip Jakubčík 

Na Kunětické Hoře se 25. - 27. 7. konal prestižní evropský turnaj European Young Masters, kterého se v reprezentačním výběru ČR zúčastnil i náš mladý talentovaný Filip Jakubčík. Po kolech 69 a 69 obsadil v individuálním hodnocení dělené 6. místo a výrazně tak přispěl k celkovému 7. místu družstva ČR (startovalo 28 družstev). Třetí kolo bylo kvůli bouřce zrušeno.


více
24. 07. 2019

Regionální kvalifikace družstev do 14 a do 18 let 

Úterý 23. 7. 2019 - společné regionální kvalifikace družstev mládeže - nejmladší reprezentační družstvo do 14 let skončilo v Lázních Bohdaneč na 1. místě! Na hřišti ve Slavkově hráli svoji kvalifikaci družstva dívek a chlapců do 18 let - naše dívky postoupily do finálového turnaje z 2. místa, chlapci pak završili úspěšný den postupem ze 3. místa. Více informací najdete v sekci Reprezentace > Výsledky družstev... Všem družstvům gratulujeme k postupu do finále!


více
21. 07. 2019

Mezinárodní mistrovství ČR MID-amatérů 

Ve dnech 18. - 20. 7. 2019 se v Panorama golf resortu na Kácově konalo Mezinárodní mistrovství ČR věkové kategorie nad 30 let - Mid-amatérů. Výborného výsledku dosáhl náš člen Jaroslav Sedlář, který po kolech 81, 77 a 73 (+15) obsadil pěkné 8. místo. 


více
21. 07. 2019

Mezinárodní mistrovství ČR juniorů a dorostenců 

18. - 20. 7. 2019 se na hřišti GR Karlštejn uskutečnilo Mezinárodní mistrovství ČR juniorů a dorostenců. Z našich reprezentantů si nejlépe vedli Karolína Stará - 9. místo mezi dorostenkami a Richard Polan - 13. místo mezi juniory.


více
14. 07. 2019

3. Národní Golfová Tour Mládeže - Dýšina 

Ve dnech 12. - 13. 7. 2019 se na hřišti Greensgate Golf Resortu Dýšina u Plzně odehrál 3. turnaj nejvyšší mládežnické túry ČGF. Opět byli v popředí výsledkových listin vidět naši mladí reprezentanti. Nejlépe skončila Sofie Hlinomazová - 2. místo mezi staršími žákyněmi, na "bednu" ještě dosáhli Adam Benčík ve starších žácích a Adam Bruzl v kadetech - oba 3. místo. Umístění na stupních vítězů těsně uniklo Ester Otiepkové v mladších žákyních a Honzovi Šustkovi mezi kadety.


více
06. 07. 2019

Jaroslav Sedlář seniorským mistrem Slovenska 

Velkého úspěchu se podařilo dosáhnout našemu seniorovi Jaroslavu Sedlářovi, který si ze slovenského hřiště Welten-Báč odváží titul mezinárodního seniorského mistra Slovenska. Turnaj se hrál ve dnech 3. - 5. 7. Gratulujeme!


více
3. RB Czech Golf Amateur Tour - Hluboká 06. 07. 2019

3. RB Czech Golf Amateur Tour - Hluboká 

Na hřišti GK Hluboká nad Vltavou se ve dnech 3. - 5. 7. odehrál 3. turnaj nejvyšší české amatérské túry (CGAT). Z našich hráčů se mezi muži blýskl 9. místem Richard Polan, mezi ženami skončila na 12. místě Magdalena Petrlová. Cutem po dvou kolech ještě prošli Adam Bruzl, Standa Nestrašil ml., Jan a Petr Pololáníkovi a Tereza Zavřelová.


více
Národní mistrovství žáků a kadetů 2019 01. 07. 2019

Národní mistrovství žáků a kadetů 2019 

Na hřišti Ypsilon u Liberce se o víkendu 28. - 30. 6. 2019 odehrálo Národní mistrovství žáků a kadetů. Z našich mladých reprezentantů si nejlépe vedli Filip Jakubčík - 2. místo kadeti, Petr Pololáník - 2. místo starší žáci a Jan Šustek - 3. místo kadeti. Do TOP 10 ve svých kategoriích se vešli Sofie Hlinomazová - 6. místo ve starších žákyních, Ondřej Šustek - 6. místo v mladších žácích, Tomáš Sobotka - 8. místo mezi staršími žáky a Tereza Zavřelová - 10. místo v kadetkách. S výjimkou kategorie mladších žákyň tak měl náš klub zastoupení mezi nejlepšími ve všech kategoriích... Gratulujeme vítězům a děkujeme za úspěšnou reprezentaci našeho klubu!


více
PROGOLF Tour na Kaskádě 22. 06. 2019

PROGOLF Tour na Kaskádě 

Velmi dobrého výsledku dosáhl na turnaji Czech Classic 2019 série PROGOLF Tour náš nadějný reprezentant Filip Jakubčík. Mezi profesionály se neztratil a na dobře připraveném, avšak velmi těžkém domácím hřišti obsadil dělené 33. místo po kolech 75 a 77 ran (celkem +10, hrálo se proti paru 71!). Z dalších našich hráčů skončil Adam Studený dělený 82. (78, 80 / +16) a Richard Polan dělený 94. (81, 79 / +18).


více
21. 06. 2019

Vítězství Honzy Šustka na 2.NGTM v Olomouci 

Honza Šustek zvítězil na turnaji 2. Národní Golfové Tour Mládeže v Olomouci (15.-16.6.) v kategorii kadetů. K vítězství mu stačilo vedení po sobotním kole, neboť druhé kolo muselo být kvůli silné bouřce pro 4 kategorie zrušeno.

Petr Pololáník skončil mezi staršími žáky na 3. místě.


více
09. 06. 2019

První ligový víkend za námi 

O víkendu 8.-9.6. se na hřišti GC Sokolov hrálo 1. a 2. kolo extraligy. Naši muži jsou zatím na 8. místě, zajišťujícím účast v závěrečném play-off o titul, ženy jsou na 3. místě s nevelkou ztrátou na první GC Erpet Praha. Skvělá kola odehráli David Jízdný (74), Eliška Mechlová (71) a Karolína Stará (69).


více
07. 06. 2019

Filip Jakubčík na děleném 6. místě German Boys Open 

Výborného výsledku dosáhl Filip Jakubčík na 16. German Boys Open (30.5.-1.6., GC St.Leon-Rot). Po kolech 71, 69 a 68 (celkově -8) obsadil v nabité mezinárodní konkurenci dělené 6. místo. Gratulujeme!


více
06. 06. 2019

Úspěšné vystoupení Magdy Petrlové v jamkovce 

V týdnu od 29. 5. do 2. 6. se ve Slavkově odehrálo první letošní Mezinárodní mistrovství ČR - ve hře na jamky. Z našich hráčů si nejlépe vedla Magda Petrlová, která postoupila až do čtvrtfinále ženského pavouka.


více
D+D REAL CZECH CHALLENGE 20. 05. 2019

D+D REAL CZECH CHALLENGE 

Od čtvrtka 23. do neděle 26. května se na Kaskádě odehrál historicky první turnaj European Challenge Tour.

Turnaje se kromě řady známých profesionálů zúčastnili i dva hráči našeho klubu - profesionál Petr Gál jr. a amatér Filip Jakubčík. Zatímco Petr prošel cutem a skončil na děleném 64. místě (70, 71, 76, 73 / +6), Filipovi cut sice unikl, nicméně podal velmi solidní výkon a v poli ostřílených profesionálů se neztratil.

Vítězství si z Kaskády odvezl zkušený Brit Ross McGowan po vyrovnaných kolech 66, 66, 66 a 68 / -18. 


více
Nové výhody pro držitele karty KASKÁĎAN 24. 03. 2019

Nové výhody pro držitele karty KASKÁĎAN 

kartaZakoupení karty Kaskáďan se stává ještě výhodnější a zajímavější. Novinkou je 50% sleva na ubytování v hotelu GREEN INN na Ostravici a navýšení kreditu na konzumaci v restauraci na Kaskádě na 500 Kč.
Všechny informace o výhodách karty můžete najít zde. Cena karty je 4 900 Kč a zakoupit si ji můžete na recepci resortu.


více
Neomezená hra na Ostravici pro členy klubu již od 2 000 Kč 20. 03. 2019

Neomezená hra na Ostravici pro členy klubu již od 2 000 Kč 

Důsledkem prohlubující se spolupráce golfových resortů Kaskáda a Ostravice je výhodná nabídka neomezené hry na ostravickém hřišti pro členy GC Brno, kterou projednala Správní rada klubu.


více