menu

GOLF CLUB BRNO - GCBRN je zapsaný spolek

golf club brno, golf jinačovice, golf kaskáda, golfový areál, golf, golfové hřiště, driving range, hotel, restaurace, indoor

Aktuality
Členství
Časopis Kaskáďan
Pomáháme
Turnaje na Kaskádě
Kontakty
Naši muži bojují v Evropském poháru mistrů klubů 21. 10. 2021

Naši muži bojují v Evropském poháru mistrů klubů 

Sledujte vystoupení našich reprezentantů v Evropském poháru mistrů klubů, který se hraje ve dnech 21.-23.10.2021 v Portugalsku na hřišti Troia Golf. Náš klub reprezentují David Jízdný, Bence Kötel a Jan Šustek. Držme našim mužům palce!
Výsledky můžete sledovat zde...
A. Jízdný, prezident klubu


více
Mistrovství ČR družstev mládeže do 14 a 18 let - dvakrát 2. místo 05. 10. 2021

Mistrovství ČR družstev mládeže do 14 a 18 let - dvakrát 2. místo 

První říjnový víkend (1.-3.10.) byl ve znamení finálových turnajů Mistrovství ČR družstev mládeže do 14 a do 18 let. Ve všech soutěžích jsme měli zástupce.
V Mistrovství ČR smíšených družstev do 14 let, které se hrálo na Svratce, obsadilo naše družstvo 4. místo, když po semifinálové prohře až v play-off s GC Austerlitz prohrálo v boji o bronz se silným Albatross GC poměrem 4:1.
V Mistrovství ČR družstev chlapců do 18 let (hřiště Kotlina Terezín) naši hráči postupně vyřadili GC Black Bridge a Beskydský GK. Ve finále narazili také na Albatross GC a stejně jako hráči U14 mu podlehli 4:1 a skončili tak na pěkném 2. místě.
V Mistrovství ČR družstev dívek do 18 let (hřiště Praha Motol) obsadily naše hráčky také 2. místo. Po vyřazení Prague City GC a Beskydského GK nestačily až ve finále na družstvo GC Olomouc, kterému podlehly až na první jamce play-off...
Všem hráčům a kapitánům děkujeme za předvedené výkony a gratulujeme k medailovým úspěchům!


více
Prezident Masters a NGTM Masters ve znamení úspěšných výsledků našich hráčů 27. 09. 2021

Prezident Masters a NGTM Masters ve znamení úspěšných výsledků našich hráčů 

O víkendu 24., resp. 25.-26.9. se odehrály poslední letošní významné individuální turnaje z kalendáře ČGF.
Na Prezident Masters v Karlových Varech se blýskla velmi pěkným 3. místem mezi ženami Tereza Zavřelová, která se k bronzu dostala po vyrovnaných kolech 3 x 75 ran. Na 9. místě skončila Karolína Stará.
Finálovým turnajem Masters byla zakončena letošní Národní Golfová Tour Mládeže. Na Darovanském dvoře si vedl nejlépe Petr Pololáník, který zvítězil v kategorii kadetů. V žácích skončil Ondra Šustek na 2. místě. Mezi žákyněmi obsadila Ester Otiepková 4. místo, pouhou ránu za pódiovým umístěním.


více
Mistrovství klubu na rány 2021 14. 09. 2021

Mistrovství klubu na rány 2021 

O víkendu 11.-12.9. se odehrálo Mistrovství klubu ve hře na rány. Mistrovství se zúčastnilo celkem 54 hráčů a hráček.
V mužské kategorii si prvenství odnesl Stanislav Nestrašil ml. výkonem 146 ran. O ránu zpět na 2. místě skončil Petr Pololáník (147) a o další ránu zpět na 3. místě skončil Adam Bruzl (148).
Mezi ženami zvítězila Tereza Zavřelová - 157 ran. Na 2. místě skončila Karolína Stará (159), 3. místo brala Mariana Poláková (164).
Mezi Mid-amatéry byli nejlepší Jakub Krejčí (151) a Lucie Horná (195).
V seniorech dominoval Petr Mareček (174) před Liborem Jedličkou (181) a Radovanem Drobílkem (188). Seniorky ovládla Stanislava Stejskalová (191) před Elenou Machátovou (199) a Miladou Michaelou Lazarovou (218).
Petr Mareček svým výkonem ovládl i kategorii Master seniorů.

Gratulujeme všem vítězům a děkujeme všem za účast na Mistrovství.


více
4. RB Czech Golf Amateur Tour 31. 08. 2021

4. RB Czech Golf Amateur Tour 

Na konci srpna - 27.-29.8. - se na hřišti v Čeladné odehrál poslední z letošních turnajů Czech Golf Amateur Tour.
A vidět, zejména ve výsledcích, byli naši reprezentanti. V mužské kategorii sahal po vítězství Jan Šustek, který po třech kolech dosáhl shodného výsledku jako Junmin Choi (222 ran). Play-Off o vítězství však ve svůj prospěch rozhodl právě jihokorejský hráč hned na první jamce. Stupně vítězů doplnil 3. místem Standa Nestrašil ml.
Mezi ženami byla po dvou kolech ve vedení Karolína Stará, která se nakonec musela spokojit pouze se 3. místem. Čtvrtá skončila Sofie Hlinomazová.


více
O Pohár prezidenta - poděkování 30. 08. 2021

O Pohár prezidenta - poděkování 

V neděli dne 29. 8. 2021 jsme společně oslavili 15. výročí golfu na Kaskádě v rámci společensko-sportovní akce.
Součástí programu byl nejen turnaj o Prezidentský pohár, ve kterém zvítězil velmi dobrým výkonem Petr Hensl, ale zejména charitativní dobrovolná sbírka ve prospěch paní Krajsové, kterou tornádo vážně zranilo a připravilo o domov.
Chci poděkovat účastníkům turnaje za vybrané finanční prostředky ve výši 102.000,- Kč a dále všem členům klubu, kteří již finanční podporu zaslali nebo zašlou na účet číslo 123-3142280267/0100.
Bohatý nedělní program ve spolupráci GC Brno, Golf Brno a.s. a TMR byl úspěšný, měl společenskou a pohodovou klubovou atmosféru s velmi dobrou organizací turnaje na třech devítkách a s kvalitním občerstvením po celý den.
Děkuji všem zúčastněným, organizátorům a sponzorům.
Ať žije golf! Ať žije Kaskáda!

Antonín Jízdný
prezident klubu


více
Sbírka na pomoc paní Krajsové 26. 08. 2021

Sbírka na pomoc paní Krajsové 

V rámci turnaje o pohár prezidenta a nebo přímo na finanční účet č. 123-3142280267/0100 lze přispět na pomoc paní Daně Krajsové z Mikulčic, která dne 24. 6. 2021 během ničivého tornáda utrpěla vážné zranění a navíc přišla o nově dostavěný dům.
Dobrovolnou finanční sbírku organizujeme ve spolupráci s městem Kuřim.
Děkujeme za Vaši podporu, která pomůže k překlenutí těžkého období paní Krajsové.


více
Mistrovství ČR smíšených družstev do 16 let - Pohár klubů - 4. místo 20. 08. 2021

Mistrovství ČR smíšených družstev do 16 let - Pohár klubů - 4. místo 

Naši mladí reprezentanti do 16 let obhájili loňské 4. místo v Poháru klubů. Mistrovství se hrálo na novém hřišti v Dolní Dobrouči ve dnech 12.-15.8.2021.
Po úvodní jednokolové kvalifikaci na rány skončilo družstvo na 3. místě a ve čtvrtfinále jamkové hry o titul je tak čekal tým z pražských Hodkoviček. S těmi si naši hráči poradili poměrem 4,5 : 2,5. V semifinále se naše družstvo střetlo s GC Mstětice, kterému podlehlo až na 2. jamce play-off, když po čtyřhrách a dvouhrách byl stav nerozhodný 3,5 : 3,5. V boji o bronzové medaile čekal naše hráče silný tým z Beskydského GK, který potvrdil roli favorita a vyhrál 5 : 2.
Družstvo hrálo ve složení - Tomáš Fašina, Sofie Hlinomazová, Ester Otiepková, Petr Pololáník, Tomáš Sobotka, Anna Zapletalová, kapitánem byl Milan Mojžíš.


více
Filip Jakubčík Mistrem ČR ve hře na rány 09. 08. 2021

Filip Jakubčík Mistrem ČR ve hře na rány 

Dalšího velkého úspěchu dosáhl Filip Jakubčík, když ovládl domácí Mezinárodní mistrovství ĆR ve hře na rány, hrané ve dnech 4. - 7. srpna na Kunětické Hoře. Po kolech 69, 70, 72 a 68 (celkem 279/-9) zvítězil o 2 rány před Slovincem Patrikem Stirnem.
Z dalších našich hráčů skončil na děleném 38. místě Jan Šustek. Mezi ženami se umístila nejlépe Barbora Bujáková na 14. místě.


více
TÝM MUŽŮ GC BRNO VÍTĚZEM EXTRALIGY DRUŽSTEV 01. 08. 2021

TÝM MUŽŮ GC BRNO VÍTĚZEM EXTRALIGY DRUŽSTEV 

Naši muži vybojovali titul v letošní extralize družstev, když naprosto suverénním způsobem ovládli základní část hranou na rány a v následném play-off nenašli přemožitele.

Základní část, hranou 4 kola na rány, ovládli naši muži s náskokem 46 ran (!) na druhý Beskydský GK. Ve čtvrtfinále play-off, hraném na jamky, vyřadili naši hráči Royal GC Mariánské Lázně poměrem 3,5:1,5. Nejvyrovnanější souboj přineslo semifinále s Prague City GC, které naši borci vybojovali poměrem 5:4. Ve finále si pak poradili s Greensgate GC výsledkem 6:3.
Družstvo hrálo ve složení: Filip Jakubčík, David Jízdný, Bence Kötel, Stanislav Nestrašil ml., Richard Polan, Jan Šustek, Bence Bertényi. Kapitánem družstva byl Ondřej Symerský.
Na sobotní finále přijel podpořit naše hráče i nový prezident klubu Antonin Jízdný, který byl mezi prvními gratulanty tohoto historického úspěchu.
 
Ženám se nepodařilo obhájit loňské pódiové umístění. Po základní části sice byly na skvělém druhém místě, avšak prohra ve čvrtfinále s GC Kunětická Hora poměrem 1:2 přisoudila našim hráčkám konečné dělené 5. místo.
Složení družstva: Barbora Bujáková, Lucie Hinnerová, Karolína Stará, Tereza Zavřelová, Sofie Hlinomazová (kapitánka Silvie Procházková).

více
Reprezentační mládežnická družstva postupují z kvalifikací z prvních míst 28. 07. 2021

Reprezentační mládežnická družstva postupují z kvalifikací z prvních míst 

Všem našim mládežnickým družstvům se podařilo postoupit z regionálních kvalifikací do Mistrovství ČR družstev mládeže z prvních míst.

Úterý 20. července bylo ve znamení kvalifikačních kol soutěží Mistrovství ČR družstev mládeže, konkrétně pro věkové kategorie do 14 a do 18 let.

Smíšené družstvo do 14 let hrálo na Kunětické Hoře a v konkurenci 27 družstvev z regionu Východ ČR zvítězilo o 7 ran před Golf Clubem Svratka 1932.
Družstvo hrálo pod vedením kapitána P. Šustka ve složení T. Fašina, T. Fialová, E. Otiepková a O. Šustek.
Na turnaji startoval i B-tým, který v sestavě D. Běhal, J. Juráček, J. Oplatková a A. Zavřel obsadil 10. místo.

Družstvo dívek a chlapců do 18 let startovalo v Olomouci. Obě družstva svoje kvalifikace rovněž ovládla a s přehledem postoupila do finálových turnajů.
Dívky hrály ve složení M. Poláková, B. Bujáková, T. Zavřelová a S. Hlinomazová, kapitánkou byla L. Hinnerová.
Chlapci, vedení kapitánem S. Nestrašilem, nastoupili v sestavě B. Bertényi, B. Kötel, J. Šustek a F. Jakubčík, který se na úplný závěr turnaje postaral o nový rekord olomouckého hřiště - 65 ran!

Tento týden v úterý 27. července pak svoji regionální kvalifikaci ovládlo i smíšené družstvo do 16 let vítězstvím na ropickém hřišti o 13 ran před GC Austerlitz.
Složení družstva - T. Fašina, S. Hlinomazová, E. Oitepková, P. Pololáník, T. Sobotka a O. Šustek (kapitán M. Mojžíš).

Děkujeme všem hráčů a kapitánům za skvělou reprezentaci klubu a přejeme hodně štěstí ve finálových turnajích Mistrovství ČR.


více
Novým prezidentem klubu JUDr. Antonín Jízdný 27. 07. 2021

Novým prezidentem klubu JUDr. Antonín Jízdný 

Na pondělním zasedání Správní rady rezignoval na svoji funkci dosavadní prezident klubu Juraj Werner. Na jeho místo Správní rada zvolila Antonína Jízdného, dosavadního viceprezidenta klubu. Druhým viceprezidentem pak byl zvolen Jiří Symerský.


více
Filip Jakubčík vítězem juniorského mistrovství ČR na Kaskádě 18. 07. 2021

Filip Jakubčík vítězem juniorského mistrovství ČR na Kaskádě 

Filip Jakubčík zvítězil na Mezinárodním juniorském mistrovství ČR, které se hrálo od 15. do 17.7. 2021 na Kaskádě. Dorosteneckou kategorii (U18) ovládl s náskokem 6 ran po kolech 69,68,72 (209/-7).
Ve stejné kategorii skončil Jan Šustek na 4. místě a Petr Pololáník na děleném 9. místě.

V kategorii dorostenek máme vicemistryni v podobě Sofie Hlinomazové, která zaostala pouhou 1 ránu za Slovenkou Šulíkovou. Barbora Bujáková skončila 4., Tereza Zavřelová na děleném 7. místě a cutem ještě prošla Mariana Poláková na 17. místě.

V juniorské kategorii (U21) se umístil nejlépe Jan Staněk na děleném 9. místě a v juniorkách vybojovala krásné 3. místo Karolína Stará.


více
Lucie Hinnerová mistryní PGAC ve hře na rány 14. 07. 2021

Lucie Hinnerová mistryní PGAC ve hře na rány 

Profesionálka Lucie Hinnerová, působící v naší akademii, se o uplynulém víkendu stala mezi ženami profesionálkami mistryní ve hře na rány. Turnaj PGA Stroke Play Championship se hrál na slavkovkém hřišti a Lucie získala titul po kolech 70+72 (celkově -2) o ránu před mladou slovenskou profesionálkou Anikou Bolčíkovou. Gratulujeme!


více
Ester Otiepková mistryní republiky v kategorii žákyň 04. 07. 2021

Ester Otiepková mistryní republiky v kategorii žákyň 

Ester Otiepková vybojovala prvenství mezi žákyněmi v Národním mistrovství ČR, které se odehrálo ve dnech 30.6. - 2.7. na hřišti GC Mstětice nedaleko Prahy. Po kolech 75,74,75 (224/+8) zvítězila o 8 ran. Ve stejné kategorii skončila Tereza Fialová na 10. místě a Julie Oplatková 12.
Petr Pololáník obsadil v kategorii kadetů po vyrovnaných kolech 74,76,76 (226/+10) 2. místo, Tomáš Sobotka se vešel do TOP 10 když skončil na 10. místě. Kryštof Chmel neprošel cutem do závěrečného kola.
Mezi kadetkami byla Sofie Hlinomazová těsně pod stupni vítězů na 4. místě, Anička Zapletalová ani Katka Janíková neprošly cutem.
V kategorii žáků skončil Ondra Šustek na 5. místě a Tomáš Fašina 8. Cut byl nad síly Ondry Schambergera a Daniela Běhala.


více
Filip Jakubčík druhý na turnaji 1. Czech Open Golf Tour 29. 06. 2021

Filip Jakubčík druhý na turnaji 1. Czech Open Golf Tour 

Filip Jakubčík skončil na děleném druhém místě na turnaji 1. Czech Open Golf Tour na Kaskádě. Třídenní společný turnaj profesionálů a amatérů byl úvodním turnajem nové série, která by již od příštího roku měla ještě více spojit svět profesionálního a amtérského golfu a umožnit i amatérům získat finanční odměnu.
Vítězem turnaje se stal profesionál Aleš Kořínek po kolech 70, 71, 67 (-8), dělené druhé místo patří profesionálovi Filipovi Mrůzkovi - 70, 73, 66 (-7) a právě našemu Filipovi Jakubčíkovi, coby nejlepšímu amatérovi - 73, 65, 71 (-7).
Gratulujeme ke skvělému výsledku a reprezentaci našeho klubu!


více
Anna Zapletalová vítězkou kategorie kadetek v 3.NGTM 28. 06. 2021

Anna Zapletalová vítězkou kategorie kadetek v 3.NGTM 

Anna Zapletalová zvítězila v 3. turnaji Národní Golfové Tour Mládeže, hraném ve dnech 26. - 27. 6. na hřišti Greensgate Dýšina u Plzně. Vítězství po kolech 76 a 77 (+9) v kategorii kadetek si vybojovala v rozehrávce s Terezou Schwarzovou.
V žákyních skončila Ester Otiepková na druhém místě, v žácích Tomáš Fašina třetí a v kadetech Petr Pololáník čtvrtý. Všem gratulujeme!


více
Mariana Poláková v TOP 10 na Mezinárodním mistrovství Slovenska 20. 06. 2021

Mariana Poláková v TOP 10 na Mezinárodním mistrovství Slovenska 

Mariana Poláková skončila na velmi dobrém 8. místě v rámci Mezinárodního mistrovství Slovenska, které se hrálo ve dnech 15. - 18. 6. na hřišti Black Stork ve Veľké Lomnici. Mezi muži skončil Jan Šustek na děleném 19. místě.


více
Družstvo seniorů čtvrté na Mistrovství ČR družstev v jamkové hře 18. 06. 2021

Družstvo seniorů čtvrté na Mistrovství ČR družstev v jamkové hře 

Seniorské družstvo GC Brno obsadilo konečné 4. místo v Mistrovství ČR seniorských družstev mužů a žen.
Náročný třídenní turnaj se hrál tradičně na hřišti GR Austerlitz ve dnech 14.-16.6. Z vítězství se radovali hráči Greensgate GR z plzeňské Dýšiny.

Výsledky turnaje je možné shlédnout zde...


více
Kristýna Abrahamová vítězkou turnaje MID Tour 17. 06. 2021

Kristýna Abrahamová vítězkou turnaje MID Tour 

Kristýna Abrahamová se po snížení věkové hranice Mid-amatérů na 25 let dokázala prosadit hned v druhém turnaji GPA Czech Mid & Sen Tour - turnaji Mid-amatérů, hraném 14.-15.6. na Černém Mostě v Praze. Po kolech 74,74 (+4) zvítězila o 4 rány před Silvií Dittertovou. Gratulujeme!


více
Úspěšný vstup našich družstev do extraligy 15. 06. 2021

Úspěšný vstup našich družstev do extraligy 

O víkendu 11.-13.6. se na hřišti Panorama GC v Kácově odehrála první část letošního ročníku extraligy družstev mužů a žen. Obě naše družstva vstoupily do bojů s velkým odhodláním, což potvrdily i výbornými výsledky a umístěním po první části soutěže. Muži vedou s náskokem 43 ran (!) před druhým Beskydským GK, ženy naopak ztrácí na stejný klub 5 ran, což je ale v soutěžích družtev ztráta minimální. Skvělé výsledky zahrál po všechny tři dny Filip Jakubčík (67,70,69/-10), v ženách zahrály velmi dobře Bára Bujáková, Terka Zavřelová a Sofi Hlinomazová.
Finálový turnaj, který se skládá z jednoho kola na rány a následného play-off o titul se odhehraje na přelomu prázdnin na Karlštejně. Držme našim hráčům a hráčkám palce! Za první tři kola jim patří velký díky za super reprezentaci našeho klubu.

Hodnocení kapitánů si můžete přečíst v sekci Reprezentace nebo zde... 
Výsledky družstev
Výsledky jednotlivců


více
Skvělý úspěch Filipa Jakubčíka 06. 06. 2021

Skvělý úspěch Filipa Jakubčíka 

Filip Jakubčík zvítězil v prestižním Mezinárodním mistrovství Německa chlapců a dívek, hraném v resortu St. Leon-Rot ve dnech 3.-5.6.2021. Po kolech 69, 68 a 67 (-12) si došel pro vítězství o 2 rány před Italem Fenogliem.
Mezi dívkami skončila Bára Bujáková na děleném 25. místě.

Gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci České republiky a také našeho klubu!


více
Amundi Czech Ladies Challenge 2021 02. 06. 2021

Amundi Czech Ladies Challenge 2021 

Česká golfová federace je i tento rok pořadatelem turnaje Amundi Czech Ladies Challenge, který se uskuteční v termínu 3. až 5. června 2021 v Golf & Spa Resortu Konopiště.
Přijeďte se podívat na špičkový ženský golf a podpořit hráčky našeho klubu - Lucii Hinnerovou, Karolínu Starou, Sofii Hlinomazovou a Terezu Zavřelovou.
Konečné výsledky


více
Mezinárodní mistrovství ČR ve hře na jamky 01. 06. 2021

Mezinárodní mistrovství ČR ve hře na jamky 

Od 27. do 30. května se na Dýšine hrálo první letošní velké mistrovství - Mezinárodní mistrovství ČR ve hře na jamky.
Jednodenní kvalifikace se zúčastnili Jan Šustek, Standa Nestrašil, Tereza Zavřelová a Mariana Poláková. Všichni prošli do hlavní soutěže.
Honza Šustek vypadl ve druhém kole s pozdějším vítězem Nevillem Ruiterem z Nizozemí, Standa Nestrašil by vyřazen ve čtvrtfinále. Mariana Poláková vypadla hned v prvním kole jamkové části, pro Terku Zavřelovou bylo konečnou v turnaji osmifinále.


více
V NGTM 3 x 3. místo pro naše mladé naděje! 10. 05. 2021

V NGTM 3 x 3. místo pro naše mladé naděje! 

Uplynulý víkend 7. - 9. května byl ve znamení druhých turnajů našich nejvyšších domácích túr - CGAT a NGTM, které dostali výjimku od Ministerstva zdravotnictví pro uspořádání.
Lépe se dařilo mladším hráčům na dvoudenní Národní golfové túře mládeže na hřišti v České Lípě, kde si pro třetí místa došli Ondřej Šustek v žácích, Ester Otiepková v žákyních a Petr Pololáník v kadetech. Těsně za medailovými pozicemi skončili Julie Oplatková - 5. místo v žákyních, Tomáš Sobotka - 4. místo v kadetech a Anna Zapletalová - 5. místo v kadetkách.
Na třídenní Czech Golf Amateur Tour na Kunětické Hoře se opět více dařilo ženám - do Top 10 se vešly Sofie Hlinomazová (8.) a Barbora Bujáková (10.). Cutem prošly ještě 16. Tereza Zavřelová a 20. Karolína Stará. Mezi muži dosáhl nejlepšího umístění Jan Šustek na 13. místě, Standa Nestrašil skončil 15., Jan Pololáník 18., Richard Polan 26. a David Jízdný 31.


více
Skvělé výsledky našich hráčů na prvních turnajích domácí sezóny 26. 04. 2021

Skvělé výsledky našich hráčů na prvních turnajích domácí sezóny 

O víkendu 23.-25.4. se odehrály první letošní turnaje nejvyšších domácích tour - Czech Golf Amateur Tour (CGAT) na Zbraslavi a Národní Golfové Túry Mládeže (NGTM) v Beřovicích.
Na CGAT prošli cutem do závěrečného kola celkově 13. Jan Šustek a 17. Jan Pololáník. Mnohem více se však dařilo ženám, kde Barbora Bujáková skončila na skvělém 3. místě a Karolína Stará obsadila 8. místo. Cutem ještě prošly 15. Tereza Zavřelová a 22. Magdalena Petrlová.
Ještě lépe se prezentovali mladší hráči v rámci turnaje NGTM, kde jsme ve všech čtyřech kategoriích brali pódiová umístění! V žácích skončili na 2. místě Ondřej Šustek a na 3. místě Tomáš Fašina, mezi žákyněmi byla 2. Julie Oplatková, následována 3. Ester Otiepkovou. V kadetech si pro vítězství došel Tomáš Sobotka před 2. Petrem Pololáníkem a v kadetkách brala 2. místo Sofie Hlinomazová.
Všem našim hráčům gratulujeme k veleúspěšnému startu do nové sezóny!


více
AKTUÁLNÍ INFORMACE 22. 04. 2021

AKTUÁLNÍ INFORMACE 

Vážení členové klubu,
na stránce www.cgf.cz/covid-19 jsou publikovány informace Právní komise ČGF k současným vládním opatřením.

Provoz hřiště se od 23. března řídí omezeným režimem. Hrát mohou členové klubu se zaplaceným hracím poplatkem na rok 2021 či hosté se zaplaceným greenfee. Před hrou je nutná rezervace startovního času a odbavení na recepci. Rezervace je možná jak on-line, tak telefonicky, a to na tři dny dopředu.

Driving, akademie, tréninkové plochy - plně otevřeno

Recepce - otevřena, možnost vstupu pouze jednotlivě = na recepci smí být vždy přítomna pouze jedna osoba. Vstup jen v roušce nebo s respirátorem. Prozatímní otevírací doba 8:00 - 19:00.

Restaurace - otevřeno okénko se sortimentem studené a teplé nápoje, polévka, rychlé občerstvení.

Ostatní zázemí je z důvodu nařízení vlády uzavřeno. V resortu jsou pro vás k dispozici antibakteriální prostředky.

Přejeme Vám hezkou hru!


více
Členské karty ČGF 10. 04. 2021

Členské karty ČGF 

Od pondělí 29. března je možné vyzvednutí členských karet ČGF na recepci resortu. Karty jsou letos vydávány naposledy a souběžně je také možné začít využívat elektronickou členskou kartu, dostupnou v mobilní aplikaci ČGF.
Tisková zpráva k členským kartám ČGF...

Pokud využíváte kartu ČGF pro „nabíjení“ golfových produktů, jako je např. koš míčů na driving range, máme pro vás skvělou zprávu. Na Kaskádě již nemusíte používat pouze plastovou verzi této karty. Na recepci a vydavačce míčů jsme instalovali nové zařízení, které umí číst elektronickou kartu ČGF ve vašem mobilním zařízení. Při nákupu předložíte vaši elektronickou kartu = QR kód, recepce vám nahraje počet košíků a následně QR kód přiložíte ke čtecímu zařízení na vydavačce míčů.

Plastové karty a stávající čárové kódy zůstávají stále v platnosti. Kartu nevyhazujte. Můžete ji používat mnoho let, neboť magnetický proužek na kartě lze používat stále a můžeme vám tedy na kartu nahrávat produkty neomezeně i nadále.


více
Členské příspěvky 2021 02. 12. 2020

Členské příspěvky 2021 

Vážení členové klubu,

Správní rada GCB stanovila výši a splatnost členských příspěvků na rok 2021. Celý text dopisu členům ohledně příspěvků najdete v sekci Dokumenty > Členské příspěvky 2021 a celou strukturu příspěvků vč. vstupních poplatků pak v sekci Klub > Členství.

Příspěvky se vztahují k činnosti klubu po celý kalendářní rok od jeho počátku a měly by být zaplaceny před jeho začátkem, tedy do 31. 12. roku předcházejícího. Nejpozdější termín úhrady ročních příspěvků je 31. 1. 2021.

Děkujeme všem členům za včasnou úhradu příspěvků a přejeme klidné Vánoce a pevné zdraví v novém roce.


více
29. 11. 2020

PODĚKOVÁNÍ 

Vážení a milí golfoví přátelé,

Jak ten čas letí, příští měsíc už máme Vánoce a my hrajeme Kaskádu ještě dnes, 29. listopadu, na letních greenech,  na rozdíl od mnoha již uzavřených rezortů.

Současně je nutno ocenit možnost hrát na konci listopadu na kvalitních fervejich a greenech. 

Letošní specifická golfová sezóna se bohužel blíží ke konci, a proto mi dovolte, jménem nás všech spokojených golfistů Kaskády, poděkovat vedení resortu Radkovi Běláčovi a jeho spolupracovníkům, zejména headgreenkeeprovi Jiřímu Kapešovi a jeho týmu, za výbornou kvalitu golfového hřiště ve výjimečné sezóně roku 2020. 

Všem vám přeji hodně zdraví, hezké a pohodové Vánoce a hlavně šťastný a zdravý nový rok!

Golfu zdar!

Antonín Jízdný


více
INFORMACE K PROVOZU HŘIŠTĚ 22. 11. 2020

INFORMACE K PROVOZU HŘIŠTĚ 

Od pondělí 23. listopadu se vrací provoz na hřišti do standardního formátu, tj. max. 4 hráči ve flightu (zimní provoz).
S ohledem na tento fakt jsme museli provést revizi stávajících rezervací Vašich tee-times. Výsledkem tohoto procesu je to, že žádná rezervace nebyla smazána, ale pravděpodobně došlo k drobnému posunu Vašich startovních časů.
Svůj aktuální startovní čas v příštím týdnu si případně můžete ověřit telefonicky na recepci.

Na základě nařízení hlavního greenkeepera se od 21.11. uzavírají devítky Kamenná a Dřevěná. Železná devítka bude zatím otevřena na zimních greenech. Nastupujeme tak oficiálně na zimní provoz, což znamená, že se každý den bude měnit hra na zimní a letní greeny a počet otevřených jamek v závislosti na počasí. Informaci o tom, v jakém režimu se zrovna hraje, Vám sdělí na recepci resortu.

Děkujeme za spolupráci, respektování pokynů pracovníků resortu a přejeme hezkou hru!


více
Mistrem klubu ve hře na jamky Standa Nestrašil 16. 11. 2020

Mistrem klubu ve hře na jamky Standa Nestrašil 

Letošní jamkovka zná svého vítěze - je jím Standa Nestrašil ml., který ve finálovém zápase porazil Ondru Symerského 4 & 2.
V souboji o 3. místo porazil Petr Pololáník Honzu Pololáníka 2 & 1.


více
Karolína Stará vítězkou Poháru Mistrů 12. 10. 2020

Karolína Stará vítězkou Poháru Mistrů 

Velkého úspěchu dosáhla Karolína Stará na turnaji Tipsport Pohár Mistrů na Konopišti, který ovládla s celkovým skóre -3 po dvou dnech.
Podruhé za dosavadních 16 ročníků se celkovou vítězkou stala žena. Tradičního turnaje mají právo zúčastnit se pouze mistři klubů ve hře na rány. Kromě prestižní trofeje Karolína také získala pro klub prémii 50 tisíc Kč. Gratulujeme!


více
Přesun aerifikace 07. 10. 2020

Přesun aerifikace 

Původně plánovaná velká aerifikace, která měla proběhnout příští týden, se přesouvá po dohodě s greenkeepingem na začátek listopadu. Přijďte si tedy užít hřiště v top kondici po Grandfinále PGA!


více
Vítězem série nedělních KT P. Hoffmann 27. 09. 2020

Vítězem série nedělních KT P. Hoffmann 

Vítězem celoroční série nedělních klubových turnajů se stal Petr Hoffmann. Srdečně gratulujeme!


více
Seniorští mistři klubu ve hře na jamky 2020 24. 09. 2020

Seniorští mistři klubu ve hře na jamky 2020 

Seniorskými mistry klubu ve hře na jamky pro rok 2020 se stali Jaroslav Sedlář a Renata Volná. Gratulujeme!


více
O. Šustek a T. Zavřelová medailisty na Masters NGTM na Kaskádě 23. 09. 2020

O. Šustek a T. Zavřelová medailisty na Masters NGTM na Kaskádě 

O víkendu 19.-20.9. se na Kaskádě odehrál závěrečný turnaj letošní Národní Golfové Tour Mládeže - Masters. Kromě kategorie kadetů jsme měli zastoupení ve všech ostatních kategoriích. Nejvíce se dařilo Ondrovi Šustkovi, který ve starších žácích skončil na 2. místě. Terka Zavřelová v kadetkách obsadila 3. místo. Gratulujeme!


více
Noví Mistři klubu 2020 13. 09. 2020

Noví Mistři klubu 2020 

Novými mistry klubu se stali Stanislav Nestrašil ml. a Karolína Stará. V Mid-amatérských kategoriích si prvenství odnesli Jaroslav Sedlář a Lucie Horná. V souběžně hraném seniorském mistrovství se z vítězství radují Roman Baláž a Stanislava Stejskalová, v kategoriích Master seniorů zvítězili Petr Mareček a Renata Volná. Všem vítězům gratulujeme!
Výsledky Mistrovství klubu na rány ...
Výsledky seniorského mistrovství klubu ...


více
Soutěž dvojic zná své vítěze 10. 09. 2020

Soutěž dvojic zná své vítěze 

V soutěži dvojic, která probíhala od května do září zvítězila dvojice Karolína Stará a Jan Staněk, která ve finálovém zápase zdolala dvojici Tomáš Sobotka, Václav Starý ml. Třetí skončili Viktor Hladký s Petrem Leicmanem. Gratulujeme!
Konečný pavouk soutěže


více
Prezidentský pohár 01. 09. 2020

Prezidentský pohár 

V neděli 30.8. se odehrál nejvýznamnější sportovně-společenský turnaj sezony - tradiční Prezidentský pohár. Absolutním vítězem mezi 90 účastníky se stal Jirka Symerský. V jednotlivých kategoriích zvítězili Rudolf Večeřa (kat. A), Jan Sedláček mladší (B) a František Špillar (C). Jiří Symerský se zároveň stal nejlepším mužem, mezi ženami si prvenství odnesla Lucie Horná.


více
Družstvo žen 3. na extralize! 31. 08. 2020

Družstvo žen 3. na extralize! 

Družstvo žen vybojovalo v letošním ročníku extraligy vynikající 3. místo! V turnaji, hraném na Old Course resortu Čeladná ve dnech 27. - 30. 8. 2020 skončily naše hráčky na 2. místě celkově po třech kvalifikačních kolech na rány. V následném play-off, hraném na jamky, si ve čtvrtfinále poradily po napínavém souboji s družstvem GC Olomouc 2:1 na zápasy, v semifinále pak nestačily na Beskydský GK poměrem 4:2 na zápasy a v boji o 3. místo udolaly sousední GC Austerlitz 2:1 na zápasy.


více
Karolína Stará druhá na Faldo Slovakia 24. 08. 2020

Karolína Stará druhá na Faldo Slovakia 

Karolína Stará potvrzuje, že se jí na hřišti Black Stork pod Tatrami daří. Na turnaji Faldo series - Slovakia Championship ve dench 18.-20. srpna obsadila v kategorii dívek do 21 let 2. místo jedinou ránu za domácí hráčkou Antónií Zacharovskou.


více
Mistrovství ČR družstev mládeže do 14 a 18 let - 2x 3. místo 22. 08. 2020

Mistrovství ČR družstev mládeže do 14 a 18 let - 2x 3. místo 

Na Mistrovství ČR družstev mládeže, které se hrálo 18. - 20. srpna v Beřovicích, získali naši reprezentanti dvě bronzové medaile - obě starší družstva - družstvo chlapců do 18 let a družstvo dívek do 18 let.
Smíšené družstvo do 14 let skončilo na 7. místě.


více
Mistrovství ČR smíšených družstev do 16 let - Pohár klubů - 4. místo 15. 08. 2020

Mistrovství ČR smíšených družstev do 16 let - Pohár klubů - 4. místo 

Naše družstvo do 16 let nakonec skončilo na Mistrovství ČR smíšených družstev do 16 let v Sokolově bez medaile. Ve čtvrtečním semifinále podlehli naši hráči Beskydskému GK 1,5 : 5,5. V pátečním boji o 3. místo pak nestačili na GC Hodkovičky poměrem 3 : 4. Z celkového vítězství se radovali naši semifináloví přemožitelé z Ropice.


více
Karolína Stará získala titul ze slovenské juniorky 15. 08. 2020

Karolína Stará získala titul ze slovenské juniorky 

Velkého úspěchu dosáhla Karolína Stará na Slovenském juniorském šampionátu, když po kolech 71, 74, 71 (216/E) ovládla kategorii dívek do 21 let a získala tak titul slovenské juniorské mistryně. Turnaj se hrál na hřišti Black Stork ve Velké Lomnici ve dnech 12.-14.8.
Z dalších našich hráčů skončil Adam Bruzl v chlapcích do 18 let na děleném 10. místě, Mariana Poláková ani Vašek Starý neprošli cutem do závěrečného kola a Honza Šustek po prvním kole z turnaje odstoupil.


více
Mistrovství ČR družstev mládeže do 16 let 13. 08. 2020

Mistrovství ČR družstev mládeže do 16 let 

V západočeském Sokolově probíhá od 11. do 14. 8. Mistrovství ČR družstev mládeže do 16 let - Pohár klubů. V úterní jednokolové kvalifikaci na rány obsadilo naše družstvo 3. místo a v středečním čtvrtfinále si poradilo s družstvem GC Olomouc 4,5 : 2,5. Ve čtvrtek a pátek nás tedy čekají boje o medaile! Držme našim mladým nadějím palce! Informace o turnaji včetně výsledků najdete zde...


více
Mezinárodní mistrovství ČR ve hře na rány 10. 08. 2020

Mezinárodní mistrovství ČR ve hře na rány 

Od 5. do 8. srpna se na hřišti GR Karlštejn odehrál jeden z vrcholů letošní domácí golfové sezony - Mezinárodní mistrovství ČR ve hře na rány.

Na turnaji jsme měli početné zastoupení a třem hráčům se podařilo projít cutem do závěrečných bojů. Nejlépe dopadl Filip Jakubčík, který po vyrovnaných kolech 70, 70, 71, 71 (282/-6) obsadil velmi pěkné dělené 8. místo. Standa Nestrašil s celkovým skóre 289 (+1) nakonec bral dělené 21 místo. V ženách skončila Karolína Stará na 10. místě (287/-1).
V mužské kategorii zvítězil Matyáš Zapletal (273/-15), v ženách Denisa Vodičková (275/-13).


více
Smíšené družstvo do 16 let rovněž postupuje do finále Mistrovství ČR 30. 07. 2020

Smíšené družstvo do 16 let rovněž postupuje do finále Mistrovství ČR 

V úterý 28.7. se na hřišti v Kravařích hrála regionální kvalifikace družstev mládeže do 16 let o postup do finálového turnaje Mistrovství ČR této věkové kategorie. Naše družstvo, stejně jako před týdnem družstva U14 a U18, uspělo a slaví postup z druhého místa za vítězným Beskydským GK.
Finálový turnaj hostí ve dnech 11.-14.8. západočeský Sokolov.


více
Extraliga družstev mužů a žen 27. 07. 2020

Extraliga družstev mužů a žen 

Naše družstva mužů a žen vstoupila úspěšně do letošního zkráceného ročníku extraligy. Po zrušeném 1. a 2. kole díky pandemii se ve Mstěticích o víkendu 25.-26.7. hrálo 3. a 4. kolo. Muži jsou průběžně na 2. místě se ztrátou 8 ran ne vedoucí Hodkovičky. Ženy jsou na 5. místě a postup do play-off bojů by jim neměl uniknout. Finálový turnaj extraligy se hraje na konci srpna na Čeladné.


více
Postup družstev U14 a U18 do finále M ČR 23. 07. 2020

Postup družstev U14 a U18 do finále M ČR 

V úterý 21.7. se odehrály regionální kvalifikace družstev mládeže do 14 a do 18 let, ve kterých se představili i naši mladí hráči. Všem družstvům se podařilo postoupit do finálového turnaje Mistrovství ČR, který se bude konat 18.-20.8. v Beřovicích.


více
Úspěšná vystoupení našich mladých hráčů 07. 07. 2020

Úspěšná vystoupení našich mladých hráčů 

Naši mladí reprezentanti o sobě opět dali vědět. Na turnaji nejvyšší slovenské amatérské túry SKGA Tour ve Skalici 4.-6.7. zvítězil v mužské kategorii Filip Jakubčík po skvělých kolech 73, 66, 65 (-12).
Na turnaji 2. Národní Golfové Tour Mládeže na Mnichu ve dnech 3.-4.7. se v kategorii kadetek umístila Tereza Zavřelová (foto) na krásném 3. místě (78,76) a po vítězství v prvním turnaji tour ji zatím patří průběžné první místo mezi kadetkami.


více
KOUKEJTE POMÁHAT! 06. 07. 2020

KOUKEJTE POMÁHAT! 

V rámci charitativního projektu s městem Kuřim pomáháme nevidomé studentce Andrejce Jakšové z Jinačovic. Pomoci můžete i vy - jak na to najdete zde...
Při prvním MAJOR turnaji 28.6. se vybralo 13500 Kč - všem dárcům děkujeme.

Tak neváhejte a přidejte se také! Pomozte Andrejce! Děkujeme.


více
Nedělní klubový - MAJOR 29. 06. 2020

Nedělní klubový - MAJOR 

V neděli 28.6. proběhl první letošní vrchol nedělních klubových turnajů - MAJOR. Na polední canon start se dostavilo 79 hráčů, kteří za krásného letního počasí obešly Kamennou a Dřevenou devítku. V kategorii A zvítězil David Jízdný (69 ran po vyrovnání HCP), v kat. B byl nejlepší Vítězslav Mach ziskem 49 stb. bodů, v "céčku" vyhrál Adam Gazdík s 45 stb. body. Celkovými vítězi jednotlivých kategorií 1. MAJOR turnaje se stali David Jízdný, Petr Hoffmann a Adam Gazdík. kompletní výsledky najdete zde...

Fotogalerie z nedělních turnajů najdete v sekci Turnaje > Galerie...


více
Národní mistrovství ČR žáků a kadetů 29. 06. 2020

Národní mistrovství ČR žáků a kadetů 

Ve Slavkově u Brna se poslední červnový víkend konalo první letošní mistrovství republiky - pro hráče věkových kategorií do 16 let. Největšího úspěchu dosáhla Julie Oplatková, která v kategorii mladších žákyň obsadila krásné 4. místo. Nedařilo se Ondrovi Šustkovi ve starších žácích, který po nevydařeném závěrečném kole obsadil konečné 8. místo. Sofie Hlinomazová skončila v kadetkách na 9. místě a Petr Pololáník v nejpočetnější kategorii kadetů obdśadil 15. místo. Cutem do záverečného kola neprošli Daniel Běhal, Anička Zapletalová, Ester Otiepková, Tereza Zavřelová, Tomáš Sobotka a Vašek Starý. Výsledky turnaje


více
Úspěšná vystoupení našich mladých hráčů 22. 06. 2020

Úspěšná vystoupení našich mladých hráčů 

O víkendu 19.-21.6. se odehrály první letošní turnaje nejvyšších domácích tour - Národní Golfové Túry Mládeže (Poděbrady) a Czech Golf Amateur Tour (Beřovice). NGTM nakonec musela být v sobotu i v neděli pro nepřízeň počasí zkrácena pouze na 9 jamek, přesto se naši mladí hráči blýskli skvělými výsledky. Mezi kadetkami zvítězila , ve starších žácích skončil Ondra Šustek na 3. místě. Na turnaji v Beřovicích se prosadil pouze Filip Jakubčík, který obsadil 8. místo. Cutem do třetího kola ještě prošli Standa Nestrašil (30.) a Jan Šustek (38.). Všem hráčům děkujeme za dobrou reprezentaci klubu a medailistům gratulujeme!


více
Ladies Cup 15. 06. 2020

Ladies Cup 

Děkuji všem dámám za účast na Ladies Cup 2020. I přes nepřízeň počasí jsme si turnaj velmi užily. Nečekaná bouřka na první jamce nás všechny dost překvapila.
 
Děkujeme všem, kteří příspěli na Modrého hrocha - vybralo se celkem 7.500,- Kč.
 
Dále bychom chtěli poděkovat všem úžasným sponzorům:
 
Surgal Clinic
Miele Symerský
Luxusní dovolená / Golfové cesty
TMR
Me esence
Kryokomora - Dalimil Remunda
Coverking/Coverqueen
Renocar
Sokrates Golf & Country Club Kořenec
Květinářství Oxalis
Vila Tugendhat
Rodinné vinařství Jedlička, Bořetice
Fitting - Lukáš Horák
 
S pozdravem,
Eva Plašilová

více
Série nedělních klubových turnajů 15. 05. 2020

Série nedělních klubových turnajů 

V letošním roce jsme si pro Vás připravili SÉRII NEDĚLNÍCH KLUBOVÝCH TURNAJŮ, ve které budeme hrát o zajímavé ceny.
- Jedná se o sportovně-společenskou sérii klubových turnajů s doprovodnými vloženými soutěžemi, hole-in-one v rámci každého turnaje a soutěží s charitativním podtextem.
- Série je otevřená i pro nečleny Golf Clubu Brno
- Série bude probíhat v režimu tří běžných turnajů a MAJOR turnaje ve dvou obdobích a závěrečného FINÁLOVÉHO turnaje
- Hraje se o věcné ceny v rámci každého turnaje, výjimečné věcné ceny u MAJOR turnajů a FINÁLE
- Vyhodnocuje se každý jednotlivý turnaj, období 3 turnajů + MAJOR turnaje, FINÁLOVÝ turnaj
- Hraje se vždy ve třech hendikepových kategoriích buď na rány s vyrovnáním nebo stableford
- Nejlepších 15 hráčů v každé kategorii získává body do celkového hodnocení série

Podrobnější informace najdete v sekci TURNAJE...


více
Kalendář klubových turnajů 13. 05. 2020

Kalendář klubových turnajů 

Dnes byla publikována nová verze kalendáře klubových turnajů, která doznala drobných změn především v souvislosti s přesunem akcí a jiných turnajů v resortu. Nový kalendář klubových turnajů najdete v sekci TURNAJE > Kalednář klubových turnajů. Pod odkazem Turnaje na Kaskádě najdete veškeré turnaje v resortu včetně komerčních (bude průběžně doplňováno přibližně s 2-3 týdenním předstihem).


více
Klubové jamkovky + soutěž dvojic 12. 05. 2020

Klubové jamkovky + soutěž dvojic 

V pondělí 11. 5. byly rozlosovány obě jamkovky - klubová a seniorská a dále také soutěž dvojic. Veškeré informace k soutěžím včetně turnajových pavouků najdete v sekci TURNAJE...


více
WHS - přepočet handicapů 17. 03. 2020

WHS - přepočet handicapů 

Vážení členové,
v minulých dnech byl proveden přepočet handicapů na celosvětový handicapový systém.
Váš nový HCP včetně turnajové historie (započtených turnajů) si můžete ověřit na stránkách ČGF - záložka vpravo na stránce nebo přímo zde...


více
Valná hromada spolku 10. 03. 2020

Valná hromada spolku 

V pondělí 9. března 2020 se na Kaskádě konala řádná Valná hromada spolku. Přítomní členové vyslechli zprávu prezidenta klubu Juraje Wernera, zprávu o sportovní činnosti mládeže, dospělých a seniorů a dále zprávu o činnosti Správní rady v loňském roce. Zprávy o hospodaření klubu za rok 2019 i návrh rozpočtu na letošní rok byly naprostou většinou schváleny. Na závěr Valná hromada potvrdila kooptaci nového člena Správní rady - Jiřího Symerského.


více
Změna výše doplatku pro neomezenou hru na hřištích TMR pro seniory a studenty 09. 03. 2020

Změna výše doplatku pro neomezenou hru na hřištích TMR pro seniory a studenty 

Na základě rozhodnutí vedení TMR je hranice pro doplatek neomezené hry na hřištích TMR (Ostravice, Olomouc) pro kategorie členství senior a junior 4 (student) stanovena na 19 tis. Kč. Výše doplatků pro jednotlivá členství naleznete na zde...


více
MOŽNOST HRY V NOVĚ VYTVOŘENÉM 15. 01. 2020

MOŽNOST HRY V NOVĚ VYTVOŘENÉM "MORAVSKÉM GOLFOVÉM TROJÚHELNÍKU" 

Díky nové dohodě, kterou společnost Tatry mountain resorts ČR a.s. (TMR) podepsala, se dalším partnerským hřištěm stává Golf Resort Olomouc. TMR smlouvu s Golf Resort Olomouc podepsala na dva roky.
Co tato nově domluvená spolupráce pro členy GC Brno znamená? S příplatkem pouhých 2 000 Kč k ročnímu členskému příspěvku (u osobního členství) si každý člen GCB může zahrát na hřištích Ostravice a Olomouc zdarma, a to neomezeně po celou sezónu 2020. Tyto výhody mohou samozřejmě využít i členové GC Brno s jiným druhem členství. Stačí doplatit rozdíl mezi ročním hracím poplatkem, který pro rok 2020 platí, a částkou 23 tisíc Kč.

Tabulka ročních příspěvků včetně doplatku pro neomezenou hru na Ostravici a Olomouci je zde...


více
Senior Indoor Tour 2019/2020 08. 01. 2020

Senior Indoor Tour 2019/2020 

V letošní zimní sezoně byla opět obnovena zimní Senior Indoor Tour, hraná na simulátorech v pavilonu H na brněnském výstavišti. Všichni senioři klubu jsou srdečně zváni! Více informací najdete v sekci Senioři > Senior Indoor Tour 2019/2020.


více
Přání prezidenta klubu členům 20. 12. 2019

Přání prezidenta klubu členům 

 
Vážení členové Golf Clubu Brno.
Milí golfisté.
 
Dovolte mi, abych Vám i touto cestou popřál hezké a pohodové svátky a do nového roku 2020 všechno nejlepší. Především zdraví, pohodu v rodině a úspěchy ve vaší práci. Prostě abychom se mohli stale častěji potkávat na hřišti a bavit se golfem. Přeji Vám to z celého srdce, neboť jsem přesvědčen, že odpolední nebo víkendová relaxace golfem je tou nejlepší přípravou na nadcházející den, měsíc nebo rok. 
Současně s tím bych si přál, aby se nám alespoň trochu podařil oživit váš zájem o klubový život. Jak turnaje, tak jiné akce. Pokud máte náměty, nebo přání, budu je rád uvádět do života. 
Ještě jednou Vám přeji vše nejlepší.
 
:-juraj Werner
Prezident klubu

více
Zimní provoz resortu 19. 12. 2019

Zimní provoz resortu 

Upozorňujeme na uzavření provozu na Kaskádě přes vánoční svátky od 20. 12. 2019 (od 15:00 hod.). Znovu otevíráme 13. 1. 2020.

V období uzavírky můžete jít hrát golf nebo běžkovat (pokud počasí dovolí), žádáme však o dodržování níže uvedených pravidel:
• Hraje se pouze na Železné na zimní greeny, sledujte prosím pozici vlajky.
• Hraje se pouze z vyznačených odpališť (na každé jamce jen jedno).
• Dřevěná i Kamenná devítka jsou uzavřeny.
• Tee time v době svátků není potřeba rezervovat a nečlenové klubu green fee neplatí.
• Dodržujte, prosím, odstupy mezi flajty cca 10 minut domluvou mezi hráči.
• Driving range je uzavřen.


více
Mimořádná Valná hromada GCB 04. 12. 2019

Mimořádná Valná hromada GCB 

V pondělí 2. prosince 2019 od 18:00 hodin se v kongresovém sále Golf resortu Kaskáda konala mimořádná Valná hromada, která měl jediný bod programu - změnu Stanov spolku.
Po krátké diskusi byly nové Stanovy schváleny v navrhovaném znění, které najdete v sekci Dokumenty > Stanovy spolku.
 

více
Družstvo Kaskády vítězem turnaje O putovní pohár Moravy 13. 10. 2019

Družstvo Kaskády vítězem turnaje O putovní pohár Moravy 

V sobotu 12.10.2019 se na Kaskádě odehrál poslední letošní turnaj v rámci mládežnických soutěží na Moravě - již 13. ročník soutěže moravských TCM - O putovní pohár Moravy. Naši mladí hráči potvrdili roli favorita na domácím hřišti a s přehledem zvítězili. Na druhém místě skončili hráči z Beskydského GK a třetí místo si odvezl GC Austerlitz.


více
Eklektik 2019 30. 09. 2019

Eklektik 2019 

Nedělním klubovým turnajem skončila i letošní soutěž EKLEKTIK (součet všech nejlepších výsledků na jamkách v rámci klasických nedělních klubových turnajů). Vítězem se stal Martin Čížek se skóre 70 ran, jen o ránu hůře se na děleném druhém místě umístili Tomáš Kroupa a David Ospalý. Vítězům gratulujeme, ceny budou předány v rámci podzimního Cross Country (27.10.).


více
Seniorské mistrovství klubu 27. 09. 2019

Seniorské mistrovství klubu 

Seniorskými mistry klubu 2019 jsou Jaroslav Sedlář a Stanislava Stejskalová. V kategorii master seniorů zvítězil Petr Mareček, v master seniorkách Renata Volná. Všem vítězům gratulujeme!


více
25. 09. 2019

Sofie Hlinomazová vítězkou NGTM 

Vynikajícího úspěchu dosáhla Sofie Hlinomazová (75, 75 / +6) na závěrečném turnaji Národní Golfové Túry Mládeže (NGTM) v Sokolově ve dnech 21. - 22. 9., když zvítězila v kategorii starších žákyň a tím ovládla i celkové hodnocení této kategorie v rámci túry. Gratulujeme!


více
16. 09. 2019

Mistrovství klubu na rány 

Novými mistry klubu ve hře na rány pro rok 2019 jsou Stanislav Nestrašil ml. a Mariana Poláková. Mezi mid-amatéry si prvenství vybojoval Dušan Foret, v mid-amatérkách Lucie Horná. Všem vítězům gratulujeme!


více
09. 09. 2019

Další výborné výsledky Filipa Jakubčíka a Karolíny Staré 

Ve dnech 6. - 8. 9. se na hřišti GC Kunětická Hora odehrál poslední letošní turnaj naší nejvyšší domácí amtérské soutěže Czech Golf Amateur Tour. Mezi muži si skvěle vedl Filip Jakubčík, který nestačil pouze na vítězného Matyáše Zapletala a odváží si z Kunětické Hory 2. místo. V ženské kategorii obsadila Karolína Stará velmi pěknou 4. příčku.


více
08. 09. 2019

Úspěšné vystoupení Jaroslav Sedláře v barvách českého týmu 

Náš úspěšný senior Jaroslav Sedlář se zúčastnil seniorského týmového mistrovství Evropy v dánském Rungstedu (3. - 7. 9.). Jako nováček týmu si vedl velmi dobře a svými výkony výrazně přispěl ke konečnému 14. místu českého družstva, když po kvalifikačních kolech na rány byl z českých hráčů nejlepší (72, 78 / +6) a v následujících bojích o umístění vyhrál všechny svoje zápasy.


více
01. 09. 2019

Extraliga družstev mužů a žen 2019 

Od čtvrtka 29. 8. do neděle 1. 9.  se na hřišti Prague City GC na Zbraslavi odehrál finálový turnaj extraligy družstev mužů a žen. Obě naše družstva postoupila mezi 8 nejlepších družstev, bojujících o titul. Muži ani ženy však v bojích play-off neuspěli a odváží si shodně 7. místa.


více
Prezidentský pohár 2019 01. 09. 2019

Prezidentský pohár 2019 

Vítězem Prezidentského poháru 2019 se stal Radek Večeřa. Gratulujeme!


více
Juniorské mistrovství klubu / Memoriál Milana Moučky 30. 08. 2019

Juniorské mistrovství klubu / Memoriál Milana Moučky 

Ve čtvrtek 29.8. se na Kaskádě odehrál již třetí ročník Memoriálu Milana Moučky - mládežnického turnaje, zařazeného do Regionální Moravské Tour Mládeže. Turnaj přilákal na start 28 hráčů ve čtyřech vypsaných kategoriích. V rámci turnaje se v každé kategorii vyhlašoval i juniorský mistr klubu. Mezi nejmenšími si titul odnesl Ondra Šustek, který obešel hřiště (Železná/Dřevěná) za úžasných 73 ran. V kategorii starších žáků se z prvenství radoval Petr Pololáník (75 ran) a mezi kadety a dorostenci zvítězil o jedinou ránu Vilém Panuš (76 ran). Ve společné vedlejší kategorii s HCP > 28 se nejlepším hráčem klubu stal Michal Szalay.


více
Mistrovství ČR družstev mládeže do 14 a do 18 let - Čeladná 21. 08. 2019

Mistrovství ČR družstev mládeže do 14 a do 18 let - Čeladná 

Od úterý 20. 8. do čtvrtka 22. 8. se na hřišti Old Course na Čeladné hrálo Mistrovství ČR družstev mládeže do 14 a do 18 let. Nejmenší hráli 3 kola na rány (počítaly se 3 nejlepší výsledky ze 4), dívky a chlapci do 18 let hráli jamkovou hru. Všechny naše družstva postoupila do finálových bojů o titul. Bohužel se žádnému družstvu na vítězství dosáhnout nepodařilo a čeladenské mistrovství tak má pro náš klub stříbrný punc. I tak tento výsledek, spolu s bronzovými medailemi z Mistrovství ČR smíšených družstev do 16 let minulý týden v Beřovicích, znamená nejúspěšnější sezonu v historii klubu a zároveň dokládá abolutní postavení Golf Clubu Brno mezi českými kluby, pracujícími s mládeží. GRATULUJEME všem hráčům a kapitánům za skvělou reprezentaci klubu!


více
19. 08. 2019

Skvělé představení Terezy Zavřelové na Morava Cupu 

Na turnaji Morava Cup ve slovenské Skalici (18.8.) se skvělým výsledkem prezentovala Tereza Zavřelová, která obešla hřiště s parem 72 za 68 ran! K výsledku ji pomohlo 5 birdie a pouze 1 bogey na 8. jamce. Gratulujeme!


více
17. 08. 2019

Karolína Stará si odváží 3. místo ze slovenské juniorky 

Karolína Stará skončila na skvělém 3. místě v kategorii dívek do 18 let na slovenském juniorském mistrovství, hraném ve dnech 14. - 16. 8. v Golf Resortu Sedin. Karolína zahrála vyrovnaná kola 74, 75, 76 (225/+6) a za vítěznou Gabrielou Robertou Vítů zaostala o 5 ran. Jan Pololáník skončil ve stejné věkové kategorii mezi chlapci na velmi pěkném 6. místě.


více
Mistrovství ČR smíšených družstev do 16 let - 3. místo! 14. 08. 2019

Mistrovství ČR smíšených družstev do 16 let - 3. místo! 

Ve středočeských Beřovicích proběhl od úterý 13.8. Mistrovství ČR smíšených družstev mládeže do 16 let - Pohár klubů. Naše družstvo skončilo v úterní jednokolové kvalifikaci na 8. místě a postoupilo tak do play-off o titul, hraného na jamky. Ve středečním čtvrtfinále si naši mladí reprezentanti vyšlápli na vítěze kvalifikace - družstvo Greensgate GC z Dýšiny a po vítězství v obou dopoledních foursomech přetlačili svého soupeře i v odpoledních singlech a zvítězili 5:2 na zápasy. Ve čtvrtečním semifinále se našim hráčům již tolik nedařilo a podlehli Golf & Country Clubu Svobodné Hamry 2:5. V pátečním souboji o 3. místo zdolalo naše družstvo GC Kunětická Hora 4,5:2,5 a odváží si z Poháru klubů bronzové medaile. GRATULUJEME!


více
11. 08. 2019

Filip Jakubčík vicemistrem ČR ve hře na rány! 

Velkého úspěchu dosáhl náš talent Filip Jakubčík na právě skončeném Mezinárodním mistrovství České republiky ve hře na rány. Po čtyřdenní bitvě (7.-10.8.) dosáhl na karlovarském hřišti stejného výsledku (279/-9) jako Němec Leon Breimer. V následné rozehrávce však německý hráč rozhodl eaglem o svém vítězství. Druhé místo je však obrovským úspěchem. "Fíkovi" k jeho skvělému výsledku a reprezentaci našeho klubu gratulujeme!


více
06. 08. 2019

4. Národní Golfová Tour Mládeže - Česká Lípa 

2. - 3. 8. hostil Golf Club Česká Lípa 4. turnaj naší nejvyšší mládežnické túry (NGTM). Naši mladí reprezentanti si jako tradičně nevedli vůbec špatně. Nejlepšího výsledku tentokrát dosáhl Ondra Šustek, který skončil v kategorii mladších žáků na 3. místě. Tři šestá místa obsadili Ester Otiepková v mladších žákyních, Sofie Hlinomazová ve starších žákyních a Honza Šustek v kadetech. Do Top 10 se vešla ještě Tereza Zavřelová v kadetkách (9. místo).


více
05. 08. 2019

LETAS - Amundi Czech Ladies Challenge 2019 

Ve dnech 1. - 3. 8.  se na hřišti Radecký v konopišťském golf & spa resortu odehrál turnaj ženské evropské profesionální série LETAS. Turnaje se zúčastnily i 3 hráčky našeho klubu a všechny prošly cutem! Nejlepšího výsledku dosáhla Karolína Stará, která po kolech 72, 71 a 76 obsadila dělené 42. místo. Kristýna Abrahamová (74, 73, 74) skončila na děleném 52. místě a Lucie Hinnerová (76, 71, 76) brala dělené 63. místo.


více
30. 07. 2019

Extraliga družstev mužů a žen - 3. a 4. kolo 

O víkendu 27. - 28. 7. se hrála na hřišti GR Telč další dvě kola základní části extraligy družstev mužů a žen. Obě naše družstva si vedla velmi dobře a v průběžném pořadí si polepšila - ženy jsou na skvělém 2. místě za GC Kunětická Hora, muži poskočili na 7. místo, zaručující boje play-off o titul. Finálové kolo kvalifikace a následné boje play-off a play-out se hrají na konci srpna na Zbraslavi.


více
29. 07. 2019

European Young Masters - Filip Jakubčík 

Na Kunětické Hoře se 25. - 27. 7. konal prestižní evropský turnaj European Young Masters, kterého se v reprezentačním výběru ČR zúčastnil i náš mladý talentovaný Filip Jakubčík. Po kolech 69 a 69 obsadil v individuálním hodnocení dělené 6. místo a výrazně tak přispěl k celkovému 7. místu družstva ČR (startovalo 28 družstev). Třetí kolo bylo kvůli bouřce zrušeno.


více
24. 07. 2019

Regionální kvalifikace družstev do 14 a do 18 let 

Úterý 23. 7. 2019 - společné regionální kvalifikace družstev mládeže - nejmladší reprezentační družstvo do 14 let skončilo v Lázních Bohdaneč na 1. místě! Na hřišti ve Slavkově hráli svoji kvalifikaci družstva dívek a chlapců do 18 let - naše dívky postoupily do finálového turnaje z 2. místa, chlapci pak završili úspěšný den postupem ze 3. místa. Více informací najdete v sekci Reprezentace > Výsledky družstev... Všem družstvům gratulujeme k postupu do finále!


více
21. 07. 2019

Mezinárodní mistrovství ČR MID-amatérů 

Ve dnech 18. - 20. 7. 2019 se v Panorama golf resortu na Kácově konalo Mezinárodní mistrovství ČR věkové kategorie nad 30 let - Mid-amatérů. Výborného výsledku dosáhl náš člen Jaroslav Sedlář, který po kolech 81, 77 a 73 (+15) obsadil pěkné 8. místo. 


více
21. 07. 2019

Mezinárodní mistrovství ČR juniorů a dorostenců 

18. - 20. 7. 2019 se na hřišti GR Karlštejn uskutečnilo Mezinárodní mistrovství ČR juniorů a dorostenců. Z našich reprezentantů si nejlépe vedli Karolína Stará - 9. místo mezi dorostenkami a Richard Polan - 13. místo mezi juniory.


více
14. 07. 2019

3. Národní Golfová Tour Mládeže - Dýšina 

Ve dnech 12. - 13. 7. 2019 se na hřišti Greensgate Golf Resortu Dýšina u Plzně odehrál 3. turnaj nejvyšší mládežnické túry ČGF. Opět byli v popředí výsledkových listin vidět naši mladí reprezentanti. Nejlépe skončila Sofie Hlinomazová - 2. místo mezi staršími žákyněmi, na "bednu" ještě dosáhli Adam Benčík ve starších žácích a Adam Bruzl v kadetech - oba 3. místo. Umístění na stupních vítězů těsně uniklo Ester Otiepkové v mladších žákyních a Honzovi Šustkovi mezi kadety.


více
06. 07. 2019

Jaroslav Sedlář seniorským mistrem Slovenska 

Velkého úspěchu se podařilo dosáhnout našemu seniorovi Jaroslavu Sedlářovi, který si ze slovenského hřiště Welten-Báč odváží titul mezinárodního seniorského mistra Slovenska. Turnaj se hrál ve dnech 3. - 5. 7. Gratulujeme!


více
3. RB Czech Golf Amateur Tour - Hluboká 06. 07. 2019

3. RB Czech Golf Amateur Tour - Hluboká 

Na hřišti GK Hluboká nad Vltavou se ve dnech 3. - 5. 7. odehrál 3. turnaj nejvyšší české amatérské túry (CGAT). Z našich hráčů se mezi muži blýskl 9. místem Richard Polan, mezi ženami skončila na 12. místě Magdalena Petrlová. Cutem po dvou kolech ještě prošli Adam Bruzl, Standa Nestrašil ml., Jan a Petr Pololáníkovi a Tereza Zavřelová.


více
Národní mistrovství žáků a kadetů 2019 01. 07. 2019

Národní mistrovství žáků a kadetů 2019 

Na hřišti Ypsilon u Liberce se o víkendu 28. - 30. 6. 2019 odehrálo Národní mistrovství žáků a kadetů. Z našich mladých reprezentantů si nejlépe vedli Filip Jakubčík - 2. místo kadeti, Petr Pololáník - 2. místo starší žáci a Jan Šustek - 3. místo kadeti. Do TOP 10 ve svých kategoriích se vešli Sofie Hlinomazová - 6. místo ve starších žákyních, Ondřej Šustek - 6. místo v mladších žácích, Tomáš Sobotka - 8. místo mezi staršími žáky a Tereza Zavřelová - 10. místo v kadetkách. S výjimkou kategorie mladších žákyň tak měl náš klub zastoupení mezi nejlepšími ve všech kategoriích... Gratulujeme vítězům a děkujeme za úspěšnou reprezentaci našeho klubu!


více
PROGOLF Tour na Kaskádě 22. 06. 2019

PROGOLF Tour na Kaskádě 

Velmi dobrého výsledku dosáhl na turnaji Czech Classic 2019 série PROGOLF Tour náš nadějný reprezentant Filip Jakubčík. Mezi profesionály se neztratil a na dobře připraveném, avšak velmi těžkém domácím hřišti obsadil dělené 33. místo po kolech 75 a 77 ran (celkem +10, hrálo se proti paru 71!). Z dalších našich hráčů skončil Adam Studený dělený 82. (78, 80 / +16) a Richard Polan dělený 94. (81, 79 / +18).


více
21. 06. 2019

Vítězství Honzy Šustka na 2.NGTM v Olomouci 

Honza Šustek zvítězil na turnaji 2. Národní Golfové Tour Mládeže v Olomouci (15.-16.6.) v kategorii kadetů. K vítězství mu stačilo vedení po sobotním kole, neboť druhé kolo muselo být kvůli silné bouřce pro 4 kategorie zrušeno.

Petr Pololáník skončil mezi staršími žáky na 3. místě.


více
09. 06. 2019

První ligový víkend za námi 

O víkendu 8.-9.6. se na hřišti GC Sokolov hrálo 1. a 2. kolo extraligy. Naši muži jsou zatím na 8. místě, zajišťujícím účast v závěrečném play-off o titul, ženy jsou na 3. místě s nevelkou ztrátou na první GC Erpet Praha. Skvělá kola odehráli David Jízdný (74), Eliška Mechlová (71) a Karolína Stará (69).


více
07. 06. 2019

Filip Jakubčík na děleném 6. místě German Boys Open 

Výborného výsledku dosáhl Filip Jakubčík na 16. German Boys Open (30.5.-1.6., GC St.Leon-Rot). Po kolech 71, 69 a 68 (celkově -8) obsadil v nabité mezinárodní konkurenci dělené 6. místo. Gratulujeme!


více
06. 06. 2019

Úspěšné vystoupení Magdy Petrlové v jamkovce 

V týdnu od 29. 5. do 2. 6. se ve Slavkově odehrálo první letošní Mezinárodní mistrovství ČR - ve hře na jamky. Z našich hráčů si nejlépe vedla Magda Petrlová, která postoupila až do čtvrtfinále ženského pavouka.


více
D+D REAL CZECH CHALLENGE 20. 05. 2019

D+D REAL CZECH CHALLENGE 

Od čtvrtka 23. do neděle 26. května se na Kaskádě odehrál historicky první turnaj European Challenge Tour.

Turnaje se kromě řady známých profesionálů zúčastnili i dva hráči našeho klubu - profesionál Petr Gál jr. a amatér Filip Jakubčík. Zatímco Petr prošel cutem a skončil na děleném 64. místě (70, 71, 76, 73 / +6), Filipovi cut sice unikl, nicméně podal velmi solidní výkon a v poli ostřílených profesionálů se neztratil.

Vítězství si z Kaskády odvezl zkušený Brit Ross McGowan po vyrovnaných kolech 66, 66, 66 a 68 / -18. 


více
Nové výhody pro držitele karty KASKÁĎAN 24. 03. 2019

Nové výhody pro držitele karty KASKÁĎAN 

kartaZakoupení karty Kaskáďan se stává ještě výhodnější a zajímavější. Novinkou je 50% sleva na ubytování v hotelu GREEN INN na Ostravici a navýšení kreditu na konzumaci v restauraci na Kaskádě na 500 Kč.
Všechny informace o výhodách karty můžete najít zde. Cena karty je 4 900 Kč a zakoupit si ji můžete na recepci resortu.


více
Neomezená hra na Ostravici pro členy klubu již od 2 000 Kč 20. 03. 2019

Neomezená hra na Ostravici pro členy klubu již od 2 000 Kč 

Důsledkem prohlubující se spolupráce golfových resortů Kaskáda a Ostravice je výhodná nabídka neomezené hry na ostravickém hřišti pro členy GC Brno, kterou projednala Správní rada klubu.


více