menu

GOLF CLUB BRNO - GCBRN je zapsaný spolek

golf club brno, golf jinačovice, golf kaskáda, golfový areál, golf, golfové hřiště, driving range, hotel, restaurace, indoor

Aktuality
Členství
Časopis Kaskáďan
Pomáháme
Turnaje na Kaskádě
Kontakty

Senioři Aktuality - výsledky

MISTROVSTVÍ ČR SENIORSKÝCH DRUŽSTEV MUŽŮ A ŽEN

Ve dnech 14. - 16. 6. se tradičně na slavkovském hřišti odehrálo Mistrovství ČR seniorských družstev v jamkové hře. 

Družstvo GC Brno startovalo ve složení:

Vladimír Novotný – kapitán
Libor Jedlička 
Jiří Symerský 
Pavel Míča 
Libor Picek 
Roman Baláž 
Petr Hensl 
Radomír Jurča - náhradník

Družstvo skončilo celkově na 4. místě. Tuto soutěž hraje 16 družstev z ČR, kde osm lepších z minulého roku hraje o Mistra ČR a osm slabších z minulého roku hraje o Pohár.

Hraje vždy 6-členné družstvo, kde dva hrají čtyřhru – foursome a ostatní čtyři hrají singly.

Protože na Kaskádě není konkurence schopné družstvo žen – seniorek a do této soutěže se musí nejprve probojovat z postupových turnajů, tak tuto kategorii neobsazujeme.

Celkové výsledky:

  1. GC Greensgate Dýšina
  2. GC Austerlitz
  3. GC Hodkovičky
  4. GC Brno
  5. PGC Ostrava
  6. GC Praha
  7. GC Líšnice
  8. RGC Mar. Lázně   (pro příští rok sestupuje do Poháru)

Všechna družstva jsou velice vyrovnaná, většinou s HCP do 5,0 a vše záleží na současném rozpoložení, nervech, koncentraci a i troše štěstí. Vždyť druhý den, když jsme hráli již o finále a po 18-té jamce bylo utkání vyrovnané 2,5 :2,5, jsme s Liborem Jedličkou šli do „rozstřelu“ na 19. jamku (hráli jsme spolu dvojice) a já poslední 10 m čip pokazil a na Libora nechal cca 4 m pat, který nedal a tím se do finále dostal GC Greengate z Dýšiny, který potom celou soutěž vyhrál. Kdo ví, jak by vše dopadlo, kdybych ten poslední čip přihrál více k jamce...

Všem hráčům patří velký dík a i když jich dost mělo zdravotní problém (Symerský po operaci střev, Jedlička se zablokovanými zády, Hensl vyhřezlou ploténku a já hlavu), tak všichni i za podpory brufenu bojovali a hráli výborně. Velkým přínosem byl nováček Petr Hensl, který hrál z nás nejlépe a hlavně svými hláškami udržoval neustále perfektní náladu.

Vladimír Novotný, el Capitáno