golf club brno, golf jinačovice, golf kaskáda, golfový areál, golf, golfové hřiště, driving range, hotel, restaurace, indoor

Turnaje na Kaskádě
Kontakty

Senioři Aktuality - výsledky

POHÁR regionů ČSGA, 9.-10.10.2023, Brno Kaskáda

Ve dnech 9.-10. října se hrál na Kaskádě Pohár regionů ČSGA - soutěž družstev jednotlivých regionů (obdoba krajů), kde hraje 10 mužů a 6 žen z každého regionu ČR.

Po dvou dnech bojů naše družstvo mužů obsadilo 1. místo před Slezským regionem a výběrem mužů z NST. Rozdíl byl minimální a naše družstvo bylo o pouhé dvě rány lepší než družstvo Slezského regionu. Naše ženy byly po prvním dnu v čele, ale druhý den jim nevyšel a tak nakonec skončily na pěkném 3. místě

Tím je naše letošní seniorská sezóna ukončena.

Děkuji všem hráčům, kteří si letos udělali čas a odpovědně bojovali za GC Brno.

Více o turnaji najdete zde...

Vladimír Novotný

Mistrovství ČR seniorských družstev ve hře na jamky, 12.-14.6.2023, Austerlitz

Ve dnech 12. – 14. 6. 2023 proběhl ve Slavkově tradiční turnaj Mistrovství seniorských družstev v jamkovce. Hraje zde 16 nejlepších družstev z ČR, které jsou rozděleny do elitní osmičky, která hraje o Mistra ČR a druhé osmičky, která hraje o Pohár ČR.
Minulý rok jsme skončili na 8. místě a tím spadli do druhé osmičky a letos hráli o Pohár ČR a postup zpět do elitní skupiny osmi golfových družstev. Toto se podařilo, soutěž jsme vyhráli a tak příští rok jsme opět schopni bojovat o Mistra ČR.
V pavouku jsme byli nasazeni jako č. 1 a postupně jsme hráli proti GC Nová Bystřice, GC Semily a ve finále proti GC Karlovy Vary. Vždy se hraje čtyřhra – foursome a následují čtyři hry jednotlivců.
Finále, kde jsme se tahali o každou jamku, bylo rozhodnuto již po dohrání prvních třech zápasů a tak jsem již jako kapitán, poslední dvě hry ukončil na 17., resp. 16. jamce, kde byli zápasy vyrovnané.
Celé družstvo se podařilo omladit. Do základního kádru letos přišli nováčci, letošní čerství padesátníci.
Velice milé bylo při prvním utkání, že nás přijel podpořit náš president GC Brno, pan Antonín Jízdný.

Družstvo GC Brno hrálo ve složení: Libor Picek, Pavel Míča, Petr Šustek, Petr Hensl, Tomáš Jízdný, Jiří Symerský, Roman Partl, Ladislav Chodák, Vladimír Novotný – nehrající kapitán

Mistrovství ČR seniorských družstev mužů a žen v jamkové hře, 13.-15.6.2022, Austerlitz

V půli června se na slavkovském hřišti konalo MČR družstev seniorů na jamky. Celé mistrovství bylo rozděleno na elitní osmičku, hrající o titul a na druhou osmičlennou skupinu družstev, hrající o Pohár ČR. Formátem hry byl tzv. foursome (čtyřhra) a 4 singly.
Golf Club Brno reprezentovalo 6 hráčů a 2 náhradníci: Vladimír Novotný (kapitán), Jaroslav Sedlář, Petr Hensl, Pavel Míča, Libor Picek, Libor Jedlička, Roman Baláž a Tanasis Kesidis.

El Capitano Vladimír Novotný: “Konkurence mistrovství byla velmi vysoká a úroveň hráčů vyrovnaná. Velmi záleželo na losu družstva, proti kterému budeme hrát jakož i nasazení hráčů proti sobě (které dopředu neznáme). Jamkovky jsme smolně a vždy velmi těsně prohráli 3&2 (s PGC Ostrava a GC PGA National).
Nakonec jsme hráli o udržení proti domácímu GC Austerlitz a v této až bratrovražedné bitvě prohráli. Soupeři byli v ten den lepší, proto jim musíme upřímně pogratulovat. Mrzí nás, že jsme po několika letech vypadli z elitní osmičky. Příští rok tak budeme hrát v Poháru ČR, abychom postoupili zpět mezi nejlepších osm družstev.“

Vítězové mistrovství:
1. místo GC Greensgate
2. místo GC Líšnice
3. místo PGC Ostrava

Turnaj RSTM na Kaskádě, 23.5.2022

V pondělí 23. 5. 2022 uspořádali senioři našeho klubu turnaj, patřící do RSTM (Region Senior Tour Morava).  Ve startovní listině bylo 112 jmen, nakonec ale hrálo jen 103 hráčů. 34 hráčů a hráček bylo z našeho klubu, tedy víc než třetina!

V kategorii Stableford vyhráli Zbyněk Fiala a Natálie Chodáková (oba GCBRN), na rány byl nejlepší František Skakun (VTCGK) a Jana Hůrková (GCAUS).

REGIONÁLNÍ SENIOR TOUR MORAVA (RSTM)

Kromě celorepublikové Národní seniorské tour (NST) a individuálních Mistrovství ČR se naši členové hojně účastnili Regionální Seniorské Tour Morava (RSTM), kde letos bylo klasifikováno celkem 233 mužů a 60 žen. Odehráli jsme 23 turnajů. V rámci této túry se hráči klasifikují dle věku +50, +65 a +75 let na rány nebo na stableford body (celkem 10 kategorií).

Mezi nejlepší muže patřil zejména Radomír Jurča a v ženách Eva Bučíková, kteří vyhráli jak na rány, tak i na stableford body a to v kategorii senior a master senior.

Absolutní pořadí na rány - muži: 1. Radomír Jurča, 2. František Skakun, 3. Vladimír Novotný

Absolutní pořadí na rány - ženy: 1. Eva Bučíková, 2. Renata Volná, 3. Jana Sedláčková

RSTM muži - absolutní pořadí RSTM muži - master senioři celkově RSTM muži - stableford celkově

POHÁR REGIONŮ

Vrcholem soutěží seniorských družstev je Pohár regionů, který jsme hráli doma na Kaskádě 11.-12.10.2021. Zde jsme jako výběr celého regionu mohli coby domácí postavit hned dvě družstva mužů a jedno družstvo žen. Zde se oběma našim družstvům – mužům i ženám podařilo vyhrát tento ceněný putovní pohár.

Za vítězné „A“ družstvo mužů nastoupili: kapitán Vladimír Novotný, Radomír Jurča, Hynek Lindner, Karel Pikna, Michal Voronin, David Kostelka, Michal Chaloupka, Aleš Čížek, Petr Hensl a Jiří Chudý.

Za vítězné družstvo žen nastoupily: kapitánka Stanislava Stejskalová, Jana Hůrková, Vladislava Filipová, Jana Sedláčková, Lenka Hošková, Hana Jadrníčková a Libuše Trenzová.

Tímto ojedinělým výsledkem jsme jako senioři Kaskády a Moravského regionu uzavřeli letošní dobrou sezonu.

Pohár regionů - vítězné družstvo Pohár regionů - kapitáni vítězných družstev

SEVER proti JIHU

Příprava a sehranost početného družstva mužů, a to napříč všemi věkovými kategoriemi, se prověřila na tradičním utkání Slezského a Moravského regionu - Sever proti Jihu, sehraného 4.10.2021 v Olomouci.

Zde mužstvo Jihu (Moravský region) deklasovalo družstvo Severu (Slezský region) a to již potřetí v řadě.

Společné foto

MISTROVSTVÍ ČR SENIORSKÝCH DRUŽSTEV MUŽŮ A ŽEN VE HŘE NA RÁNY

Dalším střetnutím družstev bylo Mistrovství ČR družstev seniorů na rány 23.-24.8.2021 na Mnichu. Zde jsme postavili dvě družstva mužů +50, jedno družstvo mužů +75 a jedno družstvo žen +65.

Družstvo “A“ mužů +50 obsadilo skvělé 2. místo ve složení: Jaroslav Sedlář, Jiří Symerský, Petr Hensl a Pavel Míča

Družstvo “B“ mužů +50 obsadilo 6. místo ve složení: Vladimír Novotný, Libor Picek, Radomír Jurča a Roman Baláž

Družstvo mužů +75 obsadilo 7. místo ve složení: Jiří Svoboda a Zdeněk Zelinka

Družstvo žen +65 obsadilo 3. místo ve složení: Libuše Trenzová a Kateřina Chudá

MISTROVSTVÍ ČR SENIORSKÝCH DRUŽSTEV MUŽŮ A ŽEN V JAMKOVÉ HŘE

Ve dnech 14.-16.6.2021 se tradičně na hřišti GC Austerlitz odehrálo Mistrovství ČR seniorských družstev v jamkové hře.