menu

GOLF CLUB BRNO - GCBRN je zapsaný spolek

golf club brno, golf jinačovice, golf kaskáda, golfový areál, golf, golfové hřiště, driving range, hotel, restaurace, indoor

Aktuality
Členství
Časopis Kaskáďan
Pomáháme
Turnaje na Kaskádě
Kontakty

Senioři Aktuality - výsledky

Mistrovství ČR seniorských družstev mužů a žen v jamkové hře, 13.-15. 6. 2022, Austerlitz

V půli června se na slavkovském hřišti konalo MČR družstev seniorů na jamky. Celé mistrovství bylo rozděleno na elitní osmičku, hrající o titul a na druhou osmičlennou skupinu družstev, hrající o Pohár ČR. Formátem hry byl tzv. foursome (čtyřhra) a 4 singly.
Golf Club Brno reprezentovalo 6 hráčů a 2 náhradníci: Vladimír Novotný (kapitán), Jaroslav Sedlář, Petr Hensl, Pavel Míča, Libor Picek, Libor Jedlička, Roman Baláž a Tanasis Kesidis.

El Capitano Vladimír Novotný: “Konkurence mistrovství byla velmi vysoká a úroveň hráčů vyrovnaná. Velmi záleželo na losu družstva, proti kterému budeme hrát jakož i nasazení hráčů proti sobě (které dopředu neznáme). Jamkovky jsme smolně a vždy velmi těsně prohráli 3&2 (s PGC Ostrava a GC PGA National).
Nakonec jsme hráli o udržení proti domácímu GC Austerlitz a v této až bratrovražedné bitvě prohráli. Soupeři byli v ten den lepší, proto jim musíme upřímně pogratulovat. Mrzí nás, že jsme po několika letech vypadli z elitní osmičky. Příští rok tak budeme hrát v Poháru ČR, abychom postoupili zpět mezi nejlepších osm družstev.“

Vítězové mistrovství:
1. místo GC Greensgate
2. místo GC Líšnice
3. místo PGC Ostrava

Turnaj RSTM na Kaskádě, 23. 5. 2022

V pondělí 23. 5. 2022 uspořádali senioři našeho klubu turnaj, patřící do RSTM (Region Senior Tour Morava).  Ve startovní listině bylo 112 jmen, nakonec ale hrálo jen 103 hráčů. 34 hráčů a hráček bylo z našeho klubu, tedy víc než třetina!

V kategorii Stableford vyhráli Zbyněk Fiala a Natálie Chodáková (oba GCBRN), na rány byl nejlepší František Skakun (VTCGK) a Jana Hůrková (GCAUS).

>>> 2021 <<<

REGIONÁLNÍ SENIOR TOUR MORAVA (RSTM)

Kromě celorepublikové Národní seniorské tour (NST) a individuálních Mistrovství ČR se naši členové hojně účastnili Regionální Seniorské Tour Morava (RSTM), kde letos bylo klasifikováno celkem 233 mužů a 60 žen. Odehráli jsme 23 turnajů. V rámci této túry se hráči klasifikují dle věku +50, +65 a +75 let na rány nebo na stableford body (celkem 10 kategorií).

Mezi nejlepší muže patřil zejména Radomír Jurča a v ženách Eva Bučíková, kteří vyhráli jak na rány, tak i na stableford body a to v kategorii senior a master senior.

Absolutní pořadí na rány - muži: 1. Radomír Jurča, 2. František Skakun, 3. Vladimír Novotný

Absolutní pořadí na rány - ženy: 1. Eva Bučíková, 2. Renata Volná, 3. Jana Sedláčková

RSTM muži - absolutní pořadí RSTM muži - master senioři celkově RSTM muži - stableford celkově

POHÁR REGIONŮ

Vrcholem soutěží seniorských družstev je Pohár regionů, který jsme hráli doma na Kaskádě 11.-12.10.2021. Zde jsme jako výběr celého regionu mohli coby domácí postavit hned dvě družstva mužů a jedno družstvo žen. Zde se oběma našim družstvům – mužům i ženám podařilo vyhrát tento ceněný putovní pohár.

Za vítězné „A“ družstvo mužů nastoupili: kapitán Vladimír Novotný, Radomír Jurča, Hynek Lindner, Karel Pikna, Michal Voronin, David Kostelka, Michal Chaloupka, Aleš Čížek, Petr Hensl a Jiří Chudý.

Za vítězné družstvo žen nastoupily: kapitánka Stanislava Stejskalová, Jana Hůrková, Vladislava Filipová, Jana Sedláčková, Lenka Hošková, Hana Jadrníčková a Libuše Trenzová.

Tímto ojedinělým výsledkem jsme jako senioři Kaskády a Moravského regionu uzavřeli letošní dobrou sezonu.

Pohár regionů - vítězné družstvo Pohár regionů - kapitáni vítězných družstev

SEVER proti JIHU

Příprava a sehranost početného družstva mužů, a to napříč všemi věkovými kategoriemi, se prověřila na tradičním utkání Slezského a Moravského regionu - Sever proti Jihu, sehraného 4.10.2021 v Olomouci.

Zde mužstvo Jihu (Moravský region) deklasovalo družstvo Severu (Slezský region) a to již potřetí v řadě.

Společné foto

MISTROVSTVÍ ČR SENIORSKÝCH DRUŽSTEV MUŽŮ A ŽEN VE HŘE NA RÁNY

Dalším střetnutím družstev bylo Mistrovství ČR družstev seniorů na rány 23.-24.8.2021 na Mnichu. Zde jsme postavili dvě družstva mužů +50, jedno družstvo mužů +75 a jedno družstvo žen +65.

Družstvo “A“ mužů +50 obsadilo skvělé 2. místo ve složení: Jaroslav Sedlář, Jiří Symerský, Petr Hensl a Pavel Míča

Družstvo “B“ mužů +50 obsadilo 6. místo ve složení: Vladimír Novotný, Libor Picek, Radomír Jurča a Roman Baláž

Družstvo mužů +75 obsadilo 7. místo ve složení: Jiří Svoboda a Zdeněk Zelinka

Družstvo žen +65 obsadilo 3. místo ve složení: Libuše Trenzová a Kateřina Chudá

MISTROVSTVÍ ČR SENIORSKÝCH DRUŽSTEV MUŽŮ A ŽEN V JAMKOVÉ HŘE

Ve dnech 14.-16.6.2021 se tradičně na hřišti GC Austerlitz odehrálo Mistrovství ČR seniorských družstev v jamkové hře. 

Družstvo GC Brno startovalo ve složení:

Vladimír Novotný – kapitán
Libor Jedlička 
Jiří Symerský 
Pavel Míča 
Libor Picek 
Roman Baláž 
Petr Hensl 
Radomír Jurča - náhradník

Družstvo skončilo celkově na 4. místě. Tuto soutěž hraje 16 družstev z ČR, kde osm lepších z minulého roku hraje o Mistra ČR a osm slabších z minulého roku hraje o Pohár.

Hraje vždy 6-členné družstvo, kde dva hrají čtyřhru – foursome a ostatní čtyři hrají singly.

Protože na Kaskádě není konkurence schopné družstvo žen – seniorek a do této soutěže se musí nejprve probojovat z postupových turnajů, tak tuto kategorii neobsazujeme.

Celkové výsledky:

  1. GC Greensgate Dýšina
  2. GC Austerlitz
  3. GC Hodkovičky
  4. GC Brno
  5. PGC Ostrava
  6. GC Praha
  7. GC Líšnice
  8. RGC Mar. Lázně   (pro příští rok sestupuje do Poháru)

Všechna družstva jsou velice vyrovnaná, většinou s HCP do 5,0 a vše záleží na současném rozpoložení, nervech, koncentraci a i troše štěstí. Vždyť druhý den, když jsme hráli již o finále a po 18-té jamce bylo utkání vyrovnané 2,5 :2,5, jsme s Liborem Jedličkou šli do „rozstřelu“ na 19. jamku (hráli jsme spolu dvojice) a já poslední 10 m čip pokazil a na Libora nechal cca 4 m pat, který nedal a tím se do finále dostal GC Greengate z Dýšiny, který potom celou soutěž vyhrál. Kdo ví, jak by vše dopadlo, kdybych ten poslední čip přihrál více k jamce...

Všem hráčům patří velký dík a i když jich dost mělo zdravotní problém (Symerský po operaci střev, Jedlička se zablokovanými zády, Hensl vyhřezlou ploténku a já hlavu), tak všichni i za podpory brufenu bojovali a hráli výborně. Velkým přínosem byl nováček Petr Hensl, který hrál z nás nejlépe a hlavně svými hláškami udržoval neustále perfektní náladu.

Vladimír Novotný, el Capitáno